EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy opłaca się umeblować dom w stylu skandynawskim?

Dom i wnętrze są wizytówką każdego właściciela. Sąsiedzi patrząc na nasze mieszkanie, formułują sobie o nas stanowisko. Ale w zaaranżowaniu domku nie chodzi wszakże wyłącznie o zdanie innych osób. Najistotniejszym czynnikiem jest przecież kwestia tego, abyśmy my porządnie czuli się we własnym mieszkaniu. Solidne urządzenie mieszkania nie jest proste. Wymaga znajomości fundamentalnych sposobów aranżacji wnętrz i dobrego pomysłu.

nowoczesne mieszkanie z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciwnym razie lokal mieszkalny będzie wyglądał przyzwoicie, ale bez wyrazu. Posiadanie praktycznej wizji urządzenia wnętrza może pomóc nadać mu praktycznego wyrazu, dzięki czemu będzie o wiele bardziej fascynujące. Jaki styl adoptować, aby dać wnętrzu nietuzinkowość? Dobrym stylem wydaje się skandynawski.

Faktycznie zastosowanie tego stylu może nadać wnętrzu wyrazistości. Chociaż pomysł aranżacji pochodzi z zimnej północy naszego kontynentu, to nie brak mu użyteczności i przytulności. Styl ten nie dość, że jest efektywny, to jego barwy są stonowane, a forma jest czysta. Tym co silnie wyróżnia architekturę skandynawską jest przede wszystkim drewno. Barwy podstawowe to: biel, brąz i szarość.

Zacznijmy od podłoża. Co może wynikać z już wymienionych informacji, podłoga (renowacja tarasu drewnianego) powinna być wykonana z drewna. Najlepiej jeżeli drewno będzie w naturalnych barwach, ale wybielanie również jest dopuszczalne. Na koniec również można ją pokryć lakierem. Mieszkania skandynawskie raczej nie mają dużej ilości mebli. Jeśli jednak je posiadają, to są barwy naturalnej lub są malowane na szaro czy biel. Kuchnia jest połączona z salonem, co daje wrażenie obszernej przestrzeni (przydatne: odpowiednie ocieplenie i izolacja).

Północ Europy kojarzona jest z częstymi opadami śniegu, białą aurą i chłodnym klimatem.

Nie możesz doczekać się innych postów? Mamy dla Ciebie hiperłącze do źródła, które da Ci możliwość, by zaznajomić się z dużą porcją nowych treści.

Takie też będzie mieszkanie urządzone w tym stylu. W kolorystyce dominować będzie biel, szarość czy beże. Dla równowagi dla tych barw stosuje się ciemne odcienie grafitu czy brązu. Jasne północne barwy sprawiają, że mieszkanie jest bardzo świeże, jasne oraz sprawia wrażenie, że jest większe niż faktycznie. Dzięki temu zaadaptowanemu stylowi otrzymuje się poczucie nietuzinkowości pomysłu i otrzymuje się dobre miejsce do spoczynku. W każdym mieszkaniu z kolei znajdzie się miejsce na gustowne dodatki, które również spełniają funkcjonalną rolę, jak np. – sprawdzone akcesoria do alkoholu.