EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaką rolę będą spełniać meble w mieszkaniu, jak je wybierać żeby były funkcjonalne praktyczne i funkcjonalne.

Jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych mieszkań i domów są meble. I będzie to dotyczyć w zasadzie każdego pomieszczenia, może w łazience ich rola jest nieco mniejsza, choć również mają wpływ na wygodę oraz komfort ich używania. Natomiast w kuchni, salonie i sypialniach meble nie tylko pełnią bardzo ważną rolę użytkową, lecz także będą decydować o ogólnym charakterze danego pomieszczenia.

Szafka na buty

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też odpowiednie umeblowanie mieszkania nie będzie wcale łatwą rzeczą, i warto chwilę czasu poświęcić na zastanowienie się nad całością, niż kupować jakieś przypadkowe przedmioty i później marudzić, że coś nie pasuje albo jest niewygodne. Z pewnością trzeba przyłożyć się trochę do zakupu łóżka (polska pościel z bawełny 200×220) do spania. Jeżeli ktoś może na sypialnię przeznaczyć osobny pokój, to wtedy najlepsze będzie wygodne, szerokie łóżko, na którym wygodnie wyśpią się dwie osoby. Jeżeli jednak łóżko będzie stało w pomieszczeniu, w którym podczas całego dnia się normalnie funkcjonuje, to należy raczej pomyśleć o wersji rozkładanej – .

Dużą popularnością się cieszą są tak zwane amerykanki, wiele osób wybiera również praktyczne rozkładane sofy, a ich charakterystyczną cechą jest to, że można je na dzień złożyć i nie będą zajmowały cennej powierzchni – więcej znajdziesz tutaj. Z kolei kuchnia jest pomieszczeniem, w jakim meble mają ogromne znaczenie w codziennym użytkowaniu. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są komplety które się składają z dolnego i górnego rzędu szafek.

Szafki dolne posiadają na górze blat roboczy, na jakim można położyć różne sprzęty kuchenne i przyrządzać posiłki. W części z nich montuje się również kuchenkę oraz zlewozmywak, przeważnie gdzieś znajduje się też lodówka. Z kolei szafki kuchenne górne wieszane są na pewnej wysokości nad blatem roboczym, w nich da się wygodnie układać najróżniejsze szklanki, talerze czy produkty spożywcze.

Meble spełniają też dużą rolę w pozostałych pomieszczeniach, przykładowo takich jak przedpokój. W nim z pewnością przyda się duża szafka na buty, wieszak na kurtki i płaszcze, a jeżeli będzie wystarczająco dużo miejsca, to niewielka szafa na wierzchnią garderobę.