EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co jest lepsze? Brykiet czy użycie drewna? Z czego dobrze jest korzystać? Jakie są pomiędzy nimi różnice?

Kominek staje się już częściej podstawowym źródłem ogrzewania w domu. Kominek jest najczęściej instalowany wraz z ogrzewaniem na gaz, elektrycznym albo przykładowo pompą ciepła. Używanie kominka to spora oszczędność, może dać dosyć mocne obniżenie zużycia różnych paliw, co co się z tym wiąże – można liczyć na niższe koszty ogrzewania. Ponadto, ogień w kominku to przyjemny klimat i romantyczny nastrój.

kominek

Autor: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu
Żeby jednak móc cieszyć się wszystkim zaletami kominka powinniśmy skorzystać z idealnego jak i sprawdzonego paliwa. W kominku właściwie można palić wszystkim, jednak niestety nie wszystko jest odpowiednie jako paliwo do kominka. Tak naprawdę doskonałe do paleniska jest drewno i brykiet drzewny. Dobre drewno można zakupić w profesjonalnych punktach z tego typu surowcami (zobacz ), dlatego jeżeli drewno kominkowe Wrocław oferuje najciekawszą ofertę – cennik drewna kominkowego. Jeśli chodzi o brykiet to jest to drewno, lecz w kawałkach, które są oprócz tego sprasowane z użyciem wysokiego ciśnienia, bez użycia żadnych klejów, żywic oraz innych lepiszczy.

Oznacza to po prostu, że jest to suche drewno o faktycznie dużej gęstości, a niewielką albo żadną ilością wolnych przestrzeni we wnętrzu kostki. Brykiet charakteryzuje się jednocześnie mniejszą wilgocią niż drewno. Suszone w suszarni, przez około 2 lata przykryte w miejscu gdzie jest przewiew, drewno ma wilgotność około 14-15%. Brykiet właściwie zapakowany i przechowywany, poprzez suszenie i sprasowanie trocin pod wysokim ciśnieniem, osiąga wilgotność około 5-7 procent. A mniejsza ilość wody w paliwie daje większą wydajność i bardziej efektywne spalanie.

Masz uczucie, że zbliżone teksty wyjaśnią Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://souniq.pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Można w związku z tym powiedzieć, iż mamy do czynienia z takim samym zjawiskiem jak podczas palenia drzewa.

Mają miejsce takie same fazy, czyli podsuszanie, odgazowanie, spalanie związków gazowych i spalanie całkowite, z tym że te reakcje dzieją się w innego rodzaju proporcjach. Po podłożeniu ognia brykiet najczęściej opala się, ponieważ warstwa zewnętrzna produkuje gazy, jakie ulegają spalaniu oraz zwiększają temperaturę opału. W następnej kolejności proces zagazowania przemieszcza się w głąb kostki brykietu, a to uwalnia gazy z coraz bardziej głębokich warstw kostki. Warto kupować brykiet i drewno we Wrocławiu, lecz nie tylko, bo tak samo jak węgiel Wrocław to bardzo dobra destynacja – sprawdź ceny naszego węgla.