EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Inteligentne mieszkanie, kontra inteligentny budyneczek – czyli, nowiutkie technologie pukają do drzwiczek

Jeszcze parę latek wcześniej słowa „inteligentne mieszkanko„, czy „inteligentny dom” kojarzyły się z bajkami lub filmikami z gatunku Sci-Fi. Teraz jednakże słówka te kojarzą się przede wszystkim z wygodą oraz dużymi pieniędzmi.

termometr

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Czy jednak w obecnej chwilce jest to do tej chwili tak drogie jak jeszcze jakiś okres wcześniej? Przyjrzymy się tym kwestiom w dzisiejszym artykule!
Rozpocznijmy może od całego budowli, skupiając się później na mieszkankach – Inteligentny budynek to zagadnienie świadczące o wysoko zaawansowanym pod względem technologii budynku. Ów budynek ma w posiadaniu szereg czujników oraz detektorów rozsianych po calutkim budynku i jego obszarze. Samiutki system budynku jest wieloelementowy, lecz jak się okazuje ma w posiadaniu zwykle tylko pojedynczy panel kontrolny, który to obejmuje wszpanel(polecamy producent ogrodzeń panelowych)utko wewnątrz obrębie budowli. Tego rodzaju panel określamy „zintegrowanym systemem zarządzania”.
Urządzenia

Autor: Centrum Klima SA
Źródło: Centrum Klima SA
Jeżeli chodzi o inteligentne mieszkanie, to bywa ono dla sporo osób spełnieniem imaginacji. Większość części wewnątrz takim mieszkaniu (zobacz informacje) podlega naszej własnej woli dzięki systemowi, nad którym posiadamy pełne panowanie. Rozpoczynając od automatycznych okienek, po podgrzewana podłogę, a kończąc na samych odrzwiach wejściowych – wszyściutko to posiadamy możliwość sterować wewnątrz konkretnej chwili lub zaprogramować, by o tej oraz o tamtej konkretnej godzinie coś robiło, bądź się wyłączało. Właściwie tego rodzaju mieszkania nie posiadają ograniczeń, wszyściutko jest zależna wyłącznie od naszych funduszy.

A jak w dobry sposób się rozejrzy wewnątrz sieci, to można zauważyć, iż ów mieszkanka są już znacznie bardziej tanie niż jeszcze kilka lat temu, dzięki czemu bardziej dużo ludzi na nie stać!