EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób wytwarza się powierzchnie ulic, jakie są popularne rodzaje asfaltu.

Większości z nas asfalt kojarzy się z nawierzchnią naszych ulic. Jednak skojarzenie to jest trochę niewłaściwe, ponieważ to, po czym jeżdżą samochody jest mieszaniną rozmaitych kruszyw, a sam asfalt będzie tam stanowił jedynie kilka procent całości.

odpady

Lecz pomimo niedużej zawartości jego rola jest bardzo ważna, bowiem to on właśnie jest spoiwem łączącym pozostałe składniki i nadającym całej mieszance niezbędne parametry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na omawiany w tym tekście wątek, to sprawdź w tym miejscu bez wahania uzupełniające informacje (pillowplate.pl/).

W praktyce asfalt to nic innego, jak bitumiczna substancja, jaka w niższych temperaturach ma formę stałą, a w wyższych staje się płynna. Przez te właściwości jest możliwe wykonanie mieszanki rozkładanej na ulicach, po zagrzaniu bardzo dobrze miesza się z kruszywami, a także można po wyłożeniu wszystko odpowiednio wyrównać.

Dokumenty medyczne

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
materiały

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalt jest oferowany w wielu różnych odmianach które się od siebie różnią parametrami i ceną. Tym sposobem dopasować można jego właściwy rodzaj zależnie od potrzeb konstrukcyjnych przy budowie danej drogi. Jedną z typowych, często wybieranych odmian jest asfalt 70/100, wykorzystywany między innymi do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych przy drogach na których jest planowane lekkie natężenie ruchu – czytaj. Wykorzystywać go także można do wytwarzania mas impregnacyjnych i hydroizolacyjnych.http://www.mtc-rental.pl/Za to asfalt porowaty to mieszanka mająca w sobie większą ilość wolnych przestrzeni – sprawdź sam.

Dzięki tej właściwości nawierzchnia wykonana z tego materiału umożliwia przepływ powietrza i wody zapewniając należyty drenaż, oraz znacznie ogranicza hałasy w czasie jazdy.