EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak prezentuje się rynek mieszkaniowy w stolicy? W którym miejscu najkorzystniej zamieszkać w Warszawie?

Wybór mieszkania jest niezwykle istotny, to jak najbardziej nierzadko najważniejsza decyzja na całe życie. Bardzo dużo czynników składa się na podjęcie najbardziej rozsądnego wyboru, lecz zdefiniowanie właściwych kryteriów to dosyć trudne zadanie, zwłaszcza w stolicy.

Twórcy różnorakich opracowań i analitycy zauważają, iż najważniejszym czynnikiem, jaki ma wpływ na pozytywną ocenę jakości egzystencji na konkretnym terenie, jest szeroka dostępność do ośrodków kultury, edukacji a także ochrony zdrowia. Jednakże dzielnie charakteryzujące się najbardziej gęstą zabudową, jak np. Śródmieście, mają najmniejszą liczbę inwestycji mieszkaniowych. Jeżeli mieszkania deweloperskie Warszawa to nie centrum miasta, to ma wpływ na to więc, iż ceny lokali w centrum są najwyższe w całym mieście. Jednak to nie tylko wydatek na nabycie nieruchomości jest decydujące w zakresie jej konkurencyjności oraz pragnienia zamieszkania w konkretnym obszarze.

Jesteśmy w stanie na pewno bardzo dużo zaoszczędzić, kiedy zakupujemy lokum poza granicami administracyjnymi stolicy, w takich miastach jak Ząbki, Legionowo lub także Mińsk Mazowiecki. Po kilku latach jednakże może okazać się, że koszty dojazdu przekroczą sumę, jaką pierwotnie odłożyliśmy. Bardziej korzystnie mieszka się w miejscu, gdzie istnieje mała gęstość zaludnienia. Najwyższą mają centralne dzielnice, czyli Ochota, Śródmieście i Wola, mieszka tam ponad siedem tysięcy osób na kilometr kwadratowy. Najbardziej małą gęstość zaludnienia natomiast posiadają dzielnice Wawer i Wilanów, z tym że Wawer jest dość mocno odległy od centrum, a Wilanów w racjonalnej odległości. Nie zadziwia więc, iż jak chodzi o sprzedaż mieszkań Wilanów – jest coraz bardziej popularny.

Nowoczesna architektura

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Teren ten jednocześnie jest najlepszy pod względem migracji, wynik saldo dodatnie osiemdziesiąt osób na 1000 mieszkańców mówi samo za siebie. Szczególnie jak porównamy również popularną Białołękę, która zanotowała jedynie dodatnie saldo na poziome 29 na 1000.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten wątek, to użyj serwisu (https://centrumstyropianu.pl/98-zaslepki), na której znajdziesz pokrewne dane – śmiało kliknij tu!

Nie dziwi więc fakt, że mieszkania na sprzedaż Wilanów każdego roku są tak rozchwytywane, gdyż dużo plusów przemawia za osiedleniem się w tamtej dzielnicy. Nie zadziwia też to, że ta dzielnica jest tak szanowana oraz lubiana przez osoby, jakie mieszkają w Warszawie.
Autor