EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaki kolor drzwi wewnętrznych wyselekcjonować – poradnik

Czy zabarwienie drzwi zestawiać do koloru drewnianych okien czy też podłogi? Jak łączyć gatunki drewna?
Obydwa sposoby doboru wewnętrznych drzwi będą dobre. Kolor wewnętrznych drzwi może być taki jak kolor posadzki.

drzwi wewnętrzne

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie to szczególnie efektowne przy ciemnych podłogach z drewna egzotycznego. Okna drzwi aluminiowe wrocław wykonane z drewna są niewątpliwie mocnym elementem pomieszczenia i wybierając materiał na posadzkę czy Drzwi wewnętrzne, powinniśmy brać pod uwagę ich kolor. Nie oznacza to jednak, że drzwi muszą być koniecznie z takiego samego gatunku drewna. Dobierając odcień wewnętrznych drzwi do drewnianych okien, zwróćmy uwagę, że okienne ramy najczęściej zdają się ciemniejsze, bo widzimy je pod światło . Niemniej jednak sprzęty albo drzwi z identycznego drewna widzimy w bezpośrednim świetle, a podłogę oświetloną ostrym światłem z okna – dodaj serwis do stron zaufanych – bądź lampy z odblaskami otoczenia. W tak rozmaitych warunkach to samo drewno wygląda całkiem inaczej. Wziąwszy to pod uwagę, można zestawiać różne rodzaje drewna, uważnie zestawiając barwy. Drewno może być w odcieniu naturalnym bądź podbarwione. Metoda ochrony znamiennie wpływa na odcień.

Ograniczając się do kolorów uniwersalnie przyjętych jako barwy naturalne, możesz przyjąć, iż dobre będą połączenia na zasadzie przeciwieństwa: jasne drewno, tj. koto, klon czy jasny dąb, można spokojnie zestawić z drewnem ciemnym. Jeśli natomiast chcemy dobrać odcienie drzwi wewnętrznych podobne, najpewniej postawić na ten sam rodzaj.

Jeżeli płaszczyzna podłogi albo drzwi ma różnorodny kolor, zazwyczaj pośród owych odcieni znajdzie się taki, do jakiego możesz dopasować inny fragment.