EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wybierasz elewację ? Proponujemy nowoczesne rozwiązania

Elewacje przede wszystkim ochraniają ściany zewnętrzne domu przed oddziaływaniem atmosferycznych czynników oraz mechanicznym uszkodzeniem.
Odpowiednio zaprojektowane oraz dobrane spełniają także funkcję dekoracyjną.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj projektanci łączą parę materiałów kreując oryginalną całość. Elewacje wykańcza się po zakończeniu wszelkich robót wilgotnych w pomieszczeniach. W większości nowiuteńkich domów zewnętrzne ściany ociepla się i tynkuje, dobierając barwę tynku do dachu, wejściowych drzwi oraz bramy garażu. Coraz to więcej inwestorów dekoruje także elewacje swoich budynków kamieniem lub przeróżnego rodzaju okładzinami je odwzorowującymi. Opcji wyboru jest dużo.
Lampa podłogowa ALICE w kolorze brown sprawdzi się w przestronnym wnętrzu…

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Wrzesień to idealna pora na wykańczanie elewacji. W upalne, słonecznie dni, gdy temperatura powietrza przewyższa 25°C, elewacja może zbyt prędko wysychać, nim odpowiednio zwiążą się z podłożem – w konsekwencji tynki mogą odpadać. Na ogół wczesną jesienią mija kilka miesięcy od wymurowania murów jak też pokrycia budynku dachem. Po tym okresie domek nie powinien już za bardzo osiadać. Jeśli jednakże wnętrza nie są do tej pory otynkowane, zaś posadzki wylane, lepiej z wykańczaniem elewacji poczekać do wiosny, kiedy to roboty mokre we wnętrzach będą ukończone.

W celu wyrównania chłonności podłoża oraz uniknięcia powstawaniu potencjalnych plam na elewacji, podłoże pod wszelkie warianty gładzi cienkowarstwowych warto zagruntować tzw. podkładem tynkarskim. Rekomenduje się także dobranie preparatu gruntującego na kolor zbliżony do przyszłej elewacji, co zabezpieczy przed przeświecaniem barwy bazy w głęboko fakturowanych tynkach.