EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Minusy i atuty betonowej podłogi

Jak każda posadzka, tak również betonowa posiada swoje zalety i wady. Niezaprzeczalną zaletą jest wytrzymałość na uszkodzenia, tj.: rysy, ścieranie albo pękanie.
Czyszczenie również nie przysparza problemów, ze względu na fakt, że betonowa posadzka jest całkowicie bezspoinowa, zatem nie ma szczelin dzielących posadzkę na odcinki.

posadzki betonowe warszawa

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
studenci

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com
Masa betonowa nie zawiera też chemicznych substancji, zaś proces wylewania a także wygładzania jest nieszkodliwy dla przyrody.

Miej świadomość, że aby uzyskać interesujące wiadomości na przedstawiany temat, musisz odnaleźć odpowiednie źródło – zatem obejrzyj serwis, tam odnajdziesz wciągające fakty.

Miejmy na uwadze, że betonowa posadzka jest względnie mało kosztowna. Takie dokładnie zalety mają posadzki betonowe Warszawa to miasto, w którym bez kłopotu odnajdziemy firmę trudniącą się kładzeniem tego rodzaju posadzek.

Wadą zaś jest przygotowanie, bo wymaga wiele cierpliwości jak też czasu. Beton jest zimny, dlatego najlepiej jest zainwestować w grzanie podłogowe. Pamiętajmy o należytej pielęgnacji jak też konserwacji, to za ich kwestią zachowamy podłogę w stanie nienagannym przez wiele lat. Bardzo ważna będzie również impregnacja specjalnym preparatem, który nadaje połysk. Posadzek betonowe wbrew pozorom są proste w utrzymaniu czystości. Są wytrzymałe na ścieranie czy na wsiąkanie wody. Dodatkowo, jeśli zdarzy się, iż po pewnym okresie zmienimy zdanie po czym zadecydujemy ułożyć parkiet – czytaj więcej o parkietach -, bez obaw możemy to zrobić. Betonowa posadzka ma coraz to więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, że z upływem lat nastał zupełnie inny styl w aranżacji naszych mieszkań. Już nie stawiamy na bogate dekorowanie, a wręcz na odwrót – na proste formy, nierzadko wykończone szkłem oraz betonem.

Głównym ich pozytywem jest uniwersalność, bowiem betonowa posadzka sprawdzi się tak w małych, jak i dużych mieszkaniach, bez względu na rodzaj pomieszczenia, czy to kuchnia, czy łazienka, a nawet salon.