EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kształtki dachowe ze styropianu i typowo z wełny – jakie mają właściwości i na co je w ogóle używać?

Jak samo nazewnictwo pokazuje, wspomniane w tytule „kształtki” używa się na dachach, jednakże na co? Jaki dokładnie mają one cel? Czy łatwo się je montuje? Na jaki rodzaj dachu bywają najbardziej odpowiednie? Jakie dokładnie istnieją odmiany tych „kształtek”? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez żadnego problemu możesz dowiedzieć się z naszego całkiem nowego felietonu!

kształtki dachowe

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Nasz poruszany dzisiaj temat, czyli kształtki dachowe – moja strona -, są to wykonane ze styropianu albo wełny „formy”, które to stosuje się na dachach domów (szczególnie tych płaskich), by wraz z ich pomocą cały spadający na nasz własny dom deszcz został skierowany do naszych rynien, czy też lejów zwanych wpustowymi. Jak to więc można się zorientować, kształtki mają różne kształty, które to jeśli porządnie je ułożyć na dachu, odprowadzają z niego całą wodę, która tak naprawdę ma możliwość bardzo zaszkodzić każdemu budynkowi. Co do kwestii montowania, to jest to dosyć łatwe, o ile podamy parametry dachu firmie, która ma owe kształtki stworzyć – otrzymamy od nich cały plan montażu, co tak naprawdę jest niewiarygodnie łatwym zajęciem, aczkolwiek jeśli ktoś się obawia wchodzić na dach – zweryfikuj te opinie -, to lepiej jest wezwać specjalistę. Dobrze wiedzieć, że kształtki dachowe występują w bardzo różnych odmianach, a dokładniej przeróżnych kształtach.

Pośród nich odnajdziemy w szczególności: kształtki wraz ze spadkiem jednostronnym, tak zwane „grzbietowe” wraz ze spadkiem w dwóch kierunkach, czy też tak zwane „korytkowe”, które posiadają spadek do jednego miejsca, nie wspominając już o tak zwanych „kontr-spadkach dachowych”. W sieci znajdziemy niewiarygodnie dużo firm, które zajmują się wytwarzaniem, montażem, a nawet dostarczaniem kształtek do wnętrz naszych domów.