EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób można szbyko rozpakować np. słoiki zapakowane na paletach?

Wszędzie tam, gdzie magazynuje się duże ilości np. słoików, konieczne są specjalne narzędzia, jakie ułatwiają robotę magazynierom. Są to narzędzia do pakowania oraz rozpakowywania słoików, które nie powinny być w żaden sposób zepsute.

Do rozładunku służą depaletyzatory, które są połączone ze stołami liniującymi i mają obowiązek nie jedynie rozładować towar, ale również nie spowodować w czasie rozpakowywania najmniejszych uszkodzeń na opakowaniach. Opakowania szklane są wyjątkowo wrażliwe nawet na małe uderzenia. Firmy wytwarzające takie narzędzia proponują innowacyjne rozwiązania, które mają obowiązek zupełnie usunąć taki problem. Depaletyzowanie opakowań wykonanych ze szkła oraz z metalu odbywa się za pomocą depaletyzatorów spychających albo podnoszących załadowane warstwy.manuliekobal.pl/ folie do pakowaniaOpakowania w depalatyzatorach spychających są na specjalnych tackach, z jakich np. słoiki są zsuwane. Innowacyjne technologie tego procesu pozwalają na zmniejszenie do niezbędnego minimum czynności operatora, a także czasu, jaki musi poświęcić na wykonanie wszystkich zadań przy konkretnym sprzęcie.
silnik samochodowy

Autor: Yahya S.
Źródło: http://www.flickr.com
Depaletyzatory moglibyśmy rozdzielić na wysokie, niskie oraz magnetyczne. Obowiązkiem tych wysokich jest ściąganie z podstawek puszek i słoików bezposrednio na linię do rozlewania. Wielofunkcyjna ich konstrukcja powoduje, że nie robią one najmniejszych uszkodzeń w opakowaniach ze szkła i metalowych. Niskie natomiast są przeznaczone do obsługi linii produkcyjnej, gdzie wielkość opakowań nie jest większa niż 1000mm. Takie narzędzia (zobacz noże do strugarek) umożliwiają idealne dopasowanie do rodzaju podstawek.

Ostatnim typem są depaletyzatory magnetyczne i służą do depaletyzacji puszek oraz słoików. Teraz są one używane w olbrzymich zakładach gospodarczych. Mogłyby być one Automatyczne, jakie dostosowuje się do konkretnej linii do rozlewania w zależności od oczekiwań.