EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak założyć własną firmę

Ciężko ci znaleźć pracę? Odczuwasz pragnienie bycia samodzielnym i niezależnym? Masz oryginalny pomysł na własną działalność?

Zdecyduj się na własny interes! Tym bardziej, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące ewentualnych pracodawców.

Fundusze unijne na rozwój firmy to propozycja dla tych, którzy uważają, że są gotowi by powołać do życia działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, jednak nie posiadają odpowiednich funduszy. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest zrealizować przedsiębiorcom swój plan.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnej chwili np. można dostrzec zapotrzebowanie na zawody mające związek z troską o wygląd oraz zabiegami leczniczymi. Każdy z nas lubi dobrze wyglądać, szczególnie w czasach kiedy wygląd jest w pewnym sensie naszą wizytówką, mającą tak istotne znaczenie zwłaszcza w życiu zawodowym. To propozycja dla kobiet, natomiast mężczyźni najczęściej wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, najczęściej w dziedzinie motoryzacji czy w transporcie.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz z witryny (https://pomocdrogowa24h.sos.pl/)? Jeżeli się z nim nie zgadzasz, to zapraszamy do sprzeciwu. Każda debata będzie przydatna.

Przypuszczając, że chociaż część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Pamiętajmy jednak, że samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą.

Kliknij tutaj – ta unikalna strona www Ci się spodoba. Zawarte tam treści dotyczą zbliżonej problematyki, co artykuł, który właśnie widzisz.

Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami.
Mimo pewnego ryzyka i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność wiele osób podejmuje to wyzwanie z przeświadczeniem o jego powodzeniu, więc…odwagi!