EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak znaleźć bardzo dobrego dekoratora wnętrz w stolicy?

Wyposażanie własnego domu jest końcowym etapem prac budowlanych lub remontowych. Często zdarza się tak, że nie posiadamy poczucia smaku i planujemy oddać ten etap prac profesjonalistom. Bardzo dobry dekorator zdecydowanie zaprojektuje nam wnętrza jak najlepiej, a ciągłe konsultacje obudzą poczucie, że tak w zasadzie dom prezentuje się dokładnie tak, jak tego chcemy. W pierwszej kolejności warto poznać różnice między dekoratorem a projektantem. Za pomocą tej wiedzy będziemy przekonani, że zatrudniamy odpowiednią osobę.

Po pierwsze dekorator musi mieć głównie poczucie smaku, to istotniejsze w tym wypadku niż wykształcenie, które nie jest koniecznością. Dekorator, jak nazwa wskazuje, dekoruje wnętrza, czyli wyposaża w pewne akcesoria. Dekorator nie musi mieć wiedzy technicznej, ponieważ nie skupia się na aspektach funkcjonalnych. Jego zadaniem jest wybór najlepszych mebli i dodatków oraz prawidłowego połączenia kolorów. Projektant głównie projektuje pomieszczenia tak, żeby stały się naprawdę funkcjonalne.

Ustalając przebieg projektu z domownikami sprawdza jaki układ będzie najbardziej komfortowy. Projektant powinien z racji tego posiadać odpowiednie wykształcenie. Z pewnością musi zwracać szczególną uwagę różne aspekty, m.in. jeśli jest taka potrzeba – dostosowanie do osób niepełnosprawnych. Wszystko powinno być ekologiczne. Projektant zajmuje się funkcjonalność wnętrz. Należy pamiętać, że projektant może jednocześnie być też dekoratorem, jednakże nie każdy dekorator może zostać projektantem. Jeżeli interesują nas warszawscy dekoratorzy wnętrz warto przyjrzeć się ich stronom internetowym.

Obecnie niemalże wszystkich wiadomości szukamy online. W związku z czym niemalże każda firma ma w nim swoje miejsce. Należy jedynie wprowadzić w wyszukiwarkę hasło: „dekorator wnętrz Warszawa”, aby dostać pełną ofertę świadczonych usług. Na swoich witrynach warszawscy dekoratorzy wnętrz zazwyczaj zamieszczają swoje portfolio oraz rekomendacje klientów, dzięki czemu z miejsca możemy zapoznać się z ofertą.

zawieszone na ścianie kwiaty z bibuły

Autor: Kelly Hunter
Źródło: http://www.flickr.com

Należy nie bać się, że wynajęcie dekoratora sprawi, że wnętrza nie będą do końca w naszym stylu. Wszystko są skrupulatnie konsultowane z klientem. Praca jest w pełni nadzorowana przez nas, dlatego też najczęściej wybory trafiają stuprocentowo w nasz gust. Chociaż za najlepszych profesjonalistów zapłacimy nieco więcej, efekt końcowy będzie z pewnością odwzorowaniem naszych wymagań, a dom będzie domem, nie tylko budynkiem.