EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób zaprojektować i stworzyć bezpieczne jak również funkcjonalne wejście na dach? Najczęściej wykorzystywane rodzaje wejść na dach.

Jeśli mamy własny dom z pewnością nie jeden raz odwiedzał nas kominiarz. Przegląd kominiarski przeprowadzany jest co pewien okres czasu, istotne jest wiec zaprojektowanie odpowiedniego i bezpiecznego wejścia na dach.
Zależnie od tego jakiego rodzaju posiadamy dach takie może być wejście na niego.

wilgotność

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Szybkosprawne wyroby budowlane

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
murowanie ścian

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad tym w jaki sposób je zaprojektować musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie elementy umożliwiały szybkie oraz bezpieczne dostanie się na dach – zajrzyj koniecznie -. Ich wygląd jest sprawą drugorzędną, najistotniejsze jest bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Zanim więc zaczniemy murowanie ścian naszego domu, upewnijmy się, iż w projekcie uwzględniono też odpowiednie wejście na dach – pod tym linkiem -. Tak samo kominiarz jak i osoby, które na przykład chcą naprawić antenę muszą jakoś dostać się na stosunkowo dużą wysokość. Istnieje wiele rozwiązań, a w zależności od rodzaju naszego dachu można znaleźć najlepsze z nich. Kiedy decydujemy się drabinkę, musimy pamiętać o tym, by była ona na wysokości, która uniemożliwia dostanie się na nią małym dzieciom. Jest to niezwykle istotne z powodów bezpieczeństwa.
Najbardziej popularnym rozwiązaniem są włazy dachowe. Umieszczane są najczęściej na klatkach schodowych, niekiedy możemy je również zauważyć w blokach, na najwyższych piętrach. Wewnątrz domu natomiast najlepiej wykonać właz z materiału, który będzie współgrał z resztą klatki schodowej. Doskonałym rozwiązaniem mogą być ławy kominiarskie na dachach. Umożliwiają one swobodny oraz bezpieczny dostęp do kominów. Zależnie od tego jak wielkie jest nachylenie naszego dachu tak duże są odległości pomiędzy stopniami. Ława kominiarska może być stosowana na niemal każdym pokryciu dachowym. Z tego powodu właśnie ławy kominiarskie są bardzo funkcjonalnym elementem, który ułatwi dostanie się na dach a także bezpieczne przemieszczanie się po nim, w dowolnych warunkach.
Pozornie mało istotny element, taki jak wejście na dach, wymaga odpowiedniego zaprojektowania.

Najbardziej istotne jest to, żeby zagwarantować bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po dachu tudzież zadbać o to, by wszelkie drabinki albo schody, które prowadzą na dach były odpowiednio zabezpieczone przed małymi dziećmi.