EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu bardzo nocą.

Z pewnością sporo osób dobrze pamięta, iż przed paroma miesiącami zmianie uległy przepisy wiążące się z noszeniem odblasków. Wedle nowych wytycznych powinna je posiadać każda osoba poruszająca się drogą nocą w miejscach, w których nie ma źródeł światła.

tapczan

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

Nowe przepisy stawiają na powiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu zwłaszcza na terenach, gdzie są oni mniej widoczni. Mają oni Zatem obowiązek nosić elementy odblaskowe na drodze wczesnym rankiem i wieczorem (element odblaskowy na drodze). Praktycznie sprowadza się to do tego, iż te odblaski nosi się całą dobę – nikt nie montuje ich na odzieży gdy się zmierzcha, zwyczajnie szkoda na to czasu. Sposobów na instalowanie odblasków do naszej odzieży jest mnóstwo. Można na przykład kupić specjalistyczne kamizelki odblaskowe, wykonane z plastiku odblaski, jakie da się zamocować do kurtki albo plecaka.

Jeśli zamieszczona tu analiza Cię przekonała, to poznaj ponadto inne wypowiedzi na nasz temat, który został omówiony w tym miejscu.

W sklepach osiągalne są również kurtki z fabrycznie zamontowanymi elementami odblaskowymi, takie buty, a także tornistry wyposażone w duże ilości elementów odblaskowych. To niezwykle ważne, aby zrobić wszystko, co się tylko da i co wymagane jest przez prawo, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, szczególnie najmłodszym.

Często słyszy się o koszmarnych wypadkach, w których giną piesi na skutek zderzenia z samochodem. Zwykle w takich wypadkach z automatu osądzamy kierującego samochodem – że za szybko jechał, nie zachował należytej ostrożności, coś go, z jego winy, rozproszyło, na przykład komórka (elementy odblaskowe na drogach).

Jednakże prawda jest taka, że te wypadki to wina pieszych, którzy nie zadbali o właściwe elementy odblaskowe na drodze, z własnej przyczyny stali się niewidoczni dla kierujących, którzy nie mieli żadnej szansy na to, aby ich zauważyć i wyminąć.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij tutaj. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (http://bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-hormann) – one również Cię żywo zaciekawią!

Dlatego opłaca się spełniać wymagania ustanowione w nowej ustawie o bezpieczeństwie ruchu drogowego.