EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy warto urządzać łazienkę w minimalistycznym klimacie? Jakie są tego plusy?

Aranżując łazienkę często zastanawiamy się nad tym w jakim klimacie ją zrobić. Zastanawiamy się nad kolorami oraz nad tym, co zrobić aby była ona nie tylko ładna, lecz również wygodna w użytkowaniu. A co gdyby tak zrobić łazienkę w klimacie minimalistycznym?

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Minimalistyczna łazienka to nie jest zbyt popularny pomysł, jaki wpada do głowy na samym początku gdy urządzamy taką przestrzeń, a szkoda bo jak się okazuje ma to również trochę swoich zalet. Przede wszystkim w takiej przestrzeni stawiamy na prostotę. To oznacza, iż nie kupujemy wymyślnych ozdób, dodatków czy bogato zdobionych mebli i wyposażenia. Te decyzje w konsekwencji prowadzą do tego, że przy okazji utrzymanie takiej przestrzeni w czystości jest prostsze. Nie trzeba tak na dobrą sprawę trudzić się w dotarciu do różnych pochowanych kątów albo też spędzać dużo czasu na tym by powycierać kurz ze skomplikowanych, ozdobnych ornamentów na szafkach. Prostota taka gdy chodzi o utrzymanie czystości posiada sporo zalet.

mieszkanie - fotogram

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Taka przestrzeń z zasady jest bardzo oszczędna jeżeli chodzi o barwy czy dodatki, więc nie warto przesadzać z tego typu rzeczami. Zamiast nabywać drogie ozdoby warto wydać te pieniądze na lepsze wyposażenie, na świetnej jakości kabinę albo toaletę. Wyposażenie łazienki musi być doskonałej jakości, ponieważ to ono gra tutaj główną rolę. Najlepiej sprawdza się jednolita kolorystyka, którą też można ożywić mocniejszym kolorystycznie akcentem w pojedynczym miejscu.

Zaciekawił Ci się ten wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna kotły wodne również z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Sprawi to, iż całość będzie znacznie ciekawsza i żywsza.Jak mowa o minimalistycznym urządzaniu to musi on być także widoczny w stylu. Trzeba zdecydować się na jeden styl łazienki szczególnie jeśli chodzi o wyposażenie. Doskonale sprawdzą się nowoczesne formy, które już same w sobie są często minimalistyczne. W związku z tym nie trzeba tutaj za wiele kombinować oraz głowić się nad tym co zakupić. Jednak z drugiej strony można z powodzeniem zrobić takie minimalistyczne wnętrze przy pomocy stylu retro. Szczególnie kiedy posiadamy dużą łazienkę, możemy w centralnym punkcie postawić starą, zabytkową, niemającą obudowy wannę żeliwną, jaka stanie się punktem głównym takiego wystroju. Reszta natomiast powinna być tak wkomponowana ażeby nie zaburzyć całości. Natomiast zarówno w jednym jak również drugim typie wystroju trzeba urządzanie robić niezwykle umiejętnie by nie przesadzić z ilością rzeczy w tym pomieszczeniu i nie odejść za daleko od koncepcji minimalistycznej.