EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Drukowanie 3D – rzeczywista innowacja w technikach druku

Jeszcze niedawno drukowanie 3D było niemożliwe lub przynajmniej mało prawdopodobne. Dzisiaj jednak tego typu technika jest coraz bardziej popularna. Eksperci twierdzą nawet, że już za kilka lat druki 3D będą tak zwyczajne jak choćby ekspres do kawy.

Minione lata ukazały, że wszystko jest prawdopodobne. Wydruki 3D (kliknij wydruki 3d) stały się realne i z miejsca wkradły się w wiele dziedzin naszego życia. Sięga się po nie choćby w medycynie, sektorze przemysłu, motoryzacji, a także przy produkcji gadżetów oraz innych rzeczy, jakich używamy każdego dnia. Początkowo technikę druku 3D wyobrażano sobie tak: uruchamiamy urządzenie i powstaje oczekiwany przez nas przedmiot. Tymczasem to nie jest ciągle realne, pomimo niezwykłego postępu technologicznego. Jednakże wydruki 3D naprawdę zmieniły świat. Wystarczy wykonać projekt na komputerze i wysłać go do drukarki, a ta utworzy go z określonych materiałów, przykładowo plastiku lub metalu. Projekty nie są płaskie, tak jak wydruk ze standardowej drukarki – urządzenia 3D tworzą nam modele przestrzenne o przeróżnych kształtach.

druk

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnie zastanawiasz się, jak to w ogóle jest prawdopodobne? Drukowanie w technologii 3D opiera się na tym, że tworzą się i następnie nakładają na siebie kolejne powłoki konkretnego materiału. Odbywa się to na stole urządzenia. Gdy konkretna warstwa zostanie wydrukowana, zaczyna się nakładanie następnej, aż do stworzenia wskazanego projektu. Takie projekty przygotowuje się w dedykowanym graficznym programie. Stworzone w nim pliki eksportuje się do formatu STL, czyli właściwym dla rozpoznania przez drukarkę 3D. Podsumowując: rysujemy projekt we właściwym programie, importujemy do dobrego formatu, uruchamiamy program, jaki obsługuje maszynę a następnie wysyłamy do druku (Drukarki 3D).

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (http://lpsp.pl/dlaczego-my/) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Potem oczekujemy już wyłącznie na efekt końcowy, a więc wydruki 3D.

Drukowanie w technologii 3D to prawdziwa zmiana. Umożliwia wyprodukowanie pierwotnych wersji maszyn oraz elementów, jak i implantów koniecznych do przeprowadzenia operacji. Trzeba mieć na uwadze, że drukowanie 3D to ogólna nazwa, używana do opisywania wszystkich technologii o nazwie Rapid Prototyping.