EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym jest folia kurcząca się pod wpływem ciepła? Do jakich rzeczy może służyć?

Obecnie istnieje wiele możliwości na odpowiednie zapakowanie różnych produktów. Od jakiegoś czasu to folia sprawdza się w wielu przypadkach, z tego względu też tak często jej używamy.

samochód marki ford F150

Autor: Yanki01
Źródło: http://www.flickr.com

W tym artykule zajmiemy się jednym jej rodzajem, a konkretnie typem folii termokurczliwej.
folie termokurczliwe

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Folia termokurczliwa – dodaj serwis do stron zaufanych – to materiał, jaki umieszcza się na artykule, a następnie ogrzewa się go w celu przylgnięcia do jego powierzchni folii. W ten sposób mamy warstewkę, która bardzo dokładnie owija powierzchnię takiego produktu. Stanowi barierę przed uszkodzeniem, gdy mówimy o dość delikatnych rzeczach, jak przykładowo owoce. Może być także używana w celu połączenia ze sobą paru sztuk produktów, w celu wykonania takiego opakowania zbiorczego. Często stosuje się taki zabieg, podczas różnych akcji promocyjnych, kiedy do jakiegoś artykułu dodaje się kolejny w prezencie albo za niższą cenę. Z kolei czasami folia tego typu jest czymś w rodzaju zabezpieczenia, lecz chroni ona pudełko przed dostaniem się środka, gdyż na pierwszy rzut oka zobaczyć można, czy taka plomba została zerwana. W taki sposób klient ma gwarancję, że nikt inny nie otwierał w sklepie artykułu.
Folia, o której tu mowa jest bardzo uniwersalnym pomysłem, bo łatwo jest uzyskać jej potrzebny kształt i dopasować rozmiary do gabarytów produktu.

Ponadto wykonuje się ją z najróżniejszych surowców, które mogą mieć inna kurczliwość. Dziś coraz częściej też używa się surowców, które są biodegradowalne, co bez wątpienia jest pożyteczne dla natury.