EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym są nawilżacze powietrza?

Nawilżacze powietrza to przyrządy, które szczególnie przydaje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewanie w domku drastycznie wysusza powietrze, jakie wdychamy.
To może pogorszyć samopoczucie, utrudniać koncentrację i wywoływać migreny.

nawilżacz

Autor: alcuin lai
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre skutki pomieszkiwania we wnętrzach wypełnionych suchym powietrzem obserwuje się po jakimś czasie – wypadają nam włosy, skóra staje się chropawa, a w nosie brakuje nawilżenia. Okazuje się jednakże, iż kłopoty z nawilżeniem powietrza nie zachodzą wyłącznie w okresie grzewczym, lecz również w lecie, kiedy powietrze – www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-hyundai/klimatyzatory-nascienne-hyundai – jest suche oraz ciężkie, przede wszystkim przed burzą. Długotrwała ekspozycja na suche powietrze prędzej albo później odbije się na ludzkim zdrowiu, stąd opłaca się zainwestować w tak zwany nawilżacz .
podjazd

Autor: 皮ㄟP&A 造園景觀實務班18期(中區職訓)
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej czujemy się w pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza wynosi więcej aniżeli przewidywane przez normy 30%. Mnogie badania naukowe potwierdziły, iż optymalna dla człowieka jest wilgoć powietrza na pułapie 40-60%.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź usługi remontowe łódź nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

Jak w prosty sposób dowiedzieć się, jakim powietrzem oddychamy w naszych domach? Starczy zaopatrzyć się w higrometr, jaki ekspresowo wyznaczy, czy istnieje konieczność nawilżenia powietrza w domu. Należy wspomnieć, iż nawilżacze powietrza z wyższej półki posiadają wbudowany higrometr, więc może okazać się, że wcale nie będziemy musieli nabywać dwóch urządzeń. Jeżeli nie mamy wystarczających środków, powietrze można spróbować nawilżać „domowymi” metodami. Najpopularniejszy jest to rozwieszenie wilgotnego ręcznika lub suszenie prania w domku.

Niestety, ze względu na ograniczone miejsce, nie każdy sobie może na to pozwolić. Drugą znaną metodą naturalnego nawilżania powietrza jest umieszczenie w mieszkaniu dużej liczby roślin doniczkowych.