EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym mogłyby być zasilane generatory prądotwórcze oraz co to jest iAVR?

Co roku, szczególnie w okresie letnim, w wielu miastach organizowane są różne zabawy w plenerze. Nie mogą mieć one miejsca, gdyby nie pewne stosunkowo niewielkie przyrządy, których zadaniem jest dostarczyć prąd elektryczny.
Takim urządzeniem jest agregat jednofazowy, jaki zamienia energię mechaniczną wywodzącą się z silnika spalinowego.

biznes

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Może być on zasilany przy pomocy różnorodnych typów paliwa: olejem napędowym czy gazem LPG. Narzędzie mogłoby pracować przez kilka lub kilkanaście godzin na jednym baku. Potem energia ta trafia do prądnicy. Wymieniony generator tym różni się od swego większego „kuzyna” (którym jest agregat trójfazowy), że jest przeznaczony do zasilania urządzeń, jakie mogą być delikatne na jakość przekazywanego do nich prądu. Z tego też powodu do zasilania takich sprzętów jak sterowniki pieców CO czy telewizory LCD stosuje się większe sprzęty. Tę wysoką jakość prądu dostarcza wbudowany cyfrowy reguLator napięcia iAVR.
miasto

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Tego typu agregaty jednofazowe mają duże wykorzystanie wszędzie tam, gdzie pragniemy posiadać pewność zachowania dostępu do energii elektrycznej. Moglibyśmy zatem je korzystać w domu, ogrodzie, w czasie plenerowych imprez masowych lub po prostu na budowie. Tutaj należy jednak dodać, że w tamtym miejscu korzysta się z większych typów generatorów.

Warto także dodać, że takie jednofazowe generatory prądu – w sklepie internetowym Kruzer szczegółowe informacje – są typowym składnikiem wyposażenia pojazdów używanych przez między innymi straż pożarną. Cena takich agregatów jest uzależniona między innymi od wytwórcy (a może być nim znana firma) i może wynosić parę tys. złotych.