EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakiego rodzaju są łańcuchy do wózków widłowych i do jakiego celu mogą te łańcuchy służyć?

Każde narzędzie powinno prawidłowo funkcjonować, żeby pracownik, jaki wykonuje na nim swą pracę, wykonywał ją prawidłowo i sumiennie. Poza tym narzędzia powinny być bezpieczne dla pracownika.

W internecie można by znaleźć wiele punktów sprzedaży, jakie proponują łańcuchy (powołaj się na nas) do wózków widłowych. Przykładowo łańcuch nośny jest w wózku jezdniowym elementem krytycznym pod względem bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy dojdzie do wypadku z powodu łańcucha oraz gdy zajdzie potrzeba prewencyjnego wycofania uszkodzonej serii łańcucha od pozostałych odbiorców. Najlepiej jest kupić łańcuch, który ma zaznaczone sygnatury producenta lub serii.
Nedcon

Autor: Nedcon
Źródło: http://www.nedcon.pl/
Choć wydawać by się mogło, że na rynku maksymalna ilość łańcuchów jest tworzona do pojazdów transportowych, to jednak coraz większym zaciekawieniem mogą cieszyć się także łańcuchy do wózków widłowych. Z roku na rok rośnie popularność wózków widłowych (http://www.poltrading.com.pl/) i teraz są to pojazdy, które ogólnie wykorzystuje się w wielu firmach związanych z transportem. Tego typu łańcuchy nieco odróżniają się od łańcuchów tworzonych do aut transportowych lub osobowych. Niezgodności te mogą wiązać się przede wszystkim z kołami wózków widłowych, które przeważnie są niewielkie.
Wózki widłowe to niezwykle swoiste pojazdy, jakie poza swoją wagą, transportują ponadto znaczny ciężar transportowanego towaru. Z takiego powodu wybór łańcuchów jest niezwykle ważny. Te łańcuchy są wyprodukowane z nieco bardziej grubych materiałów, gdyż koła tych pojazdów mają trochę mniejszą średnicę oraz ogniwa są podatne na jeszcze szybsze starcie.

Najdłuższą żywotnością wyróżniają się łańcuchy, które są wykonywane ze specjalistycznych stopów, jakie ponadto są poddawane procesowi utwardzenia. Mogą to być łańcuchy w kształcie kwadratu, które są przeznaczone do lekkich i średnich warunków pracy.