EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dobór ocieplania w podłodze

Dobór kaloryferów ściennych, lub nagrzewania podłogowego to jeden z najważniejszych, jakie musimy podjąć, decydując o instalacjach w budynku.
Ogrzewanie podłogowe Wrocław to świetna alternatywa dla pozostałych rodzajów nagrzewania.

Parkiet drewniany

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na ogrzewanie podłogowe, już na etapie projektowania powinno się określić jego rodzaj. Inwestorzy mają do wyboru ogrzanie podłogowe elektryczne, bądź ogrzewanie podłogowe wodne. Na ogrzewanie elektryczne składa się sieć przewodów, folii, lub mat grzewczych, jakie pod wpływem działalności napięcia grzeją się i wysyłają ciepło. Z kolei ogrzanie wodne to sieć przewodów grzewczych podłączonych do pompy ciepła. Nagrzewanie podłogowe eliminuje problem wznoszenia się cząsteczek kurzu, co jest następstwem emisji ciepła przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, jak w wypadku tradycyjnych grzejników. Równomierny podział temperatury czyni, że w pokoju nie pojawiają się punkty za bardzo ogrzane, oraz niedogrzane. Ogrzewanie podłogowe elektryczne działa bezzwłocznie po uruchomieniu, dzięki czemu ciepło wysyłane jest nieomal od razu. Montaż takiego typu ogrzewania nie jest kłopotliwy.
Chociaż ogrzanie podłogowe kojarzy się przede wszystkim z montażem w toalecie, tak naprawdę ogromne są możliwości instalacji tego systemu grzewczego. Z sukcesem czynniki grzewcze można złożyć w każdym pomieszczeniu.

Ogrzanie podłogowe to jedyny sposób, dzięki któremu kroczenie bosą stopą po posadzce przestaje być niesympatycznym doświadczeniem.

Ten tekst omawia bardzo ciekawe kwestie – jeśli chcesz poznać zbliżony materiał, zobacz bez wahania to źródło (http://www.projektoskop.pl/narzedzia-makita-4-glowne-powody-dla-ktorych-warto-je-wybrac/).

Powinno się wiedzieć, że zarówno ogrzewanie podłogowe wodne, jak i elektryczne choć ma dużo plusów, nie jest pozbawione wad.