EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Najnowsze trendy w budownictwie – domy, osiedla, wykończenia, ekipy budowlane – porady, informacje.

Budownictwo mieszkaniowe, podobnie jak inne gałęzie gospodarki, nieustannie się zmienia. Obecnie jednym z najbardziej modnych trendów w budownictwa są domy parterowe.Budynki parterowe stają się coraz bardziej popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Ich odbiorcami są głównie młode małżeństwa lub rodziny jedno- lub dwupokoleniowe. Domy parterowe znajdują także zastosowanie w przypadku ludzi starszych, zarówno do ich własnego użytku, jak i jako pomieszczenia domów opieki długoterminowej.

projekt domu

Autor: HM HELVETIA MEBLE
Źródło: HM HELVETIA MEBLE
Głównym atrybutami tego rodzaju budownictwa jest to, iż nie posiada ono (lub posiada w niewielkiej ilości) schodów, nie ma potrzeby instalowania windy (zmniejszenie kosztów administracji), są łatwe utrzymaniu i ogrzewaniu (ciepło rozchodzi się równomiernie). W przypadku małżeństw z małymi dziećmi przestrzeń jaką zapewniają te budynki jest bardzo istotna. Pociechy są widoczne i łatwe do znalezienia, poza tym nie ma potrzeby montażu dodatkowych barierek i innych przyrządów mających uniemożliwić potomkowi wejście (polecamy furtka panelowa) na schody. W wypadku osób starszych lub inwalidów brak schodów (zobacz schody drewniane jesionowe) jest znaczącym udogodnieniem , a brak progów ułatwia poruszanie się na wózku inwalidzkim czy chodzenie z balkonikiem. Tym bardziej, że projekty domów parterowych są oferowane przez różne firmy, które łatwo odszukać zarówno w Internecie jak i w gazetach. Niektóre z nich, poza projektami, zapewniają także całościowe wykonanie takiego budynku. Projekty domów parterowych nie są jednakowe, zawsze istnieje możliwość dostawienia piętra czy też zagospodarowania poddasza (w zależności od potrzeb zleceniodawcy). Od wykonania projektu do wykończenia budynku nie musi upłynąć wiele czasu.

Przy odpowiednim finansowym zabezpieczeniu budowa może zamknąć się w ciągu 12 miesięcy. Czasami firmy projektujące takie domy mają kontakt ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, które nie dość, że postawią dom w stanie surowym to jeszcze uposażą jego wnętrze. Dla klienta najważniejszy jest dobór sprawdzonego biura projektowego i właściwej ekipy, co w dobie Internetu nie powinno być dużym problemem. Pracami wykończeniowymi można się również zająć na własną rękę, jednak może to znacznie przedłużyć proces oddania budynku do użytku. W przypadku domów parterowych trudnością może okazać się tylko dobór odpowiedniego miejsca (na tyle dużej by pomieściła wymarzony dom z patio i ogródkiem). Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto sprawdzić oferty pod tym kątem zwłaszcza jeśli dotyczy to budownictwa osiedlowego, gdyż może wyjść na to, że projekty domów parterowych trzeba będzie wymienić na projekty domów piętrowych. Dla zaciekawionych cały wpis: www.

Zawsze można zwrócić się do właściwych władz o udostępnienie planu zagospodarowania przestrzennego danej okolicy, aby mieć pewność, że za parę lat z pięknego widoku nie pozostanie nam jedynie drzewko przy supermarkecie.

projekt

Natomiast jeśli nasz dom jest już ukończony, a dochodzą do nas informacje o ewentualnych planach zmian w zagospodarowaniu terenu warto porozmawiać z sąsiadami i, jeżeli będzie to konieczne, zawiązać stowarzyszenie, tak by móc w przyszłości walczyć o swoje prawa.

Domy parterowe to dobry sposób na ciszę i komfort.
Ten rodzaj budownictwa jest dobry dla ludzi w każdym wieku. W takich budynkach można żyć od młodości, aż wczesną starość, a dobrze zaprojektowane mogą pomieścić i dużą, i wielopokoleniową rodzinę.