EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Do których wykonań można by wykorzystać niezwykle popularną stal o symbolu 13crmo?

W obecnych czasach wszystko jest w jakikolwiek sposób usystematyzowane. To niezwykle przyspiesza robienie pojedynczych procesów wymaganych do wykonywania wszelkich projektów.

Przykładowo nasze pojazdy są skonstruowane z przeróżnych materiałów o różnych właściwościach. Odmienna jest stal wykorzystana do realizacji na przykład drzwi a odmienna do, na przykład, zwrotnicy.
Podążając niniejszym tokiem rozumowania stal o symbolu 13crmo jest wykorzystywana do rur stalowych ciśnieniowych bezszwowych. Ze stali o gatunku 13crmo wytwarza się też inne elementy armatury do instalacji. Tego typu stal o symbolu 13crmo spotykana jest jako półfabrykat na elementy i podzespoły między innymi dla przemysłu energetycznego. Ze stali 13crmo produkowane są różnorodne trójniki, kołnierze, rury – (witryna internetowa) bezszwowe czy kolana. Bardzo istotne jest, aby do konkretnych zastosowań wykorzystywać stal o konkretnych cechach, gdyż nie dotrzymanie takiego warunku może symbolizować przykre konsekwencje w formie złamania się elementu sporządzonego z niewłaściwej do danego celu stali.
przemysł - landszaft

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

nagrobek
Trochę analogiczne cechy do 13crmo posiada stal o symbolu 13hmf. W przypadku takiego typu 13HMF i jego odpowiednikach produkowane są między innymi stosowane jako rury ciśnieniowe rury bezszwowe czy też rury – zgarnij rabat na rury konstrukcyjne: łącze – przegrzewacza a też rury przewodowe. Ze stali 13HMF wykonuje się między innymi tarcze i łopatki kierownicze, łopatki turbin, części kotłów, akcesoria w instalacjach rurociągów zatem kołnierze, zbiorniki ciśnieniowe, trójniki i także łączniki rur.

Oprócz rur kotłowych w gatunku stali 13HMF wytwarzane są m.in. odkuwki oraz pręty kute. Widzimy więc, że w każdej gałęzi jest używana różna stal.