EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakiego powodu stal stanowi tak ważny materiał dla ludzkości, krótki opis kilku jej typów.

Stal jest jednym z podstawowych obecnie konstrukcyjnych materiałów używanych przez człowieka, można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że bez niej nasza cywilizacja nie wyglądałaby tak jak aktualnie wygląda.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Od czasu kiedy prymitywnymi metodami zaczęto tworzyć pierwsze stalowe przedmioty pojawiło się wiele tysięcy odmian stali, które się różnią zastosowaniem i parametrami. A wszystko to dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków i rozmaitych procesów podczas produkcji.kliknij w link kleje PO kleje POStal – sprawdź ofertę stali zbrojeniowej: http://www.aner.com.pl/kategorie/stal-zbrojeniowa – jest stopem żelaza i węgla, ale zależnie od potrzeb dodaje się do niej różne inne metale, jakie znacznie mogą zmienić jej charakter. Przez takie dodatki można powiększyć twardość, zapewnić ochronę przed rdzewieniem czy odporność na wysoki zakres temperatur temperatury i działanie kwasów. Obecnie w sprzedaży jest obecnych bardzo dużo najróżniejszych typów stali, jaką projektanci wykorzystywać mogą do różnych zastosowań.
domy wielorodzinne

Autor: Rafin Developer.
Źródło: Rafin Developer.
W pewnych okolicznościach będą potrzebne wyśrubowane parametry, a takie właśnie mają najróżniejsze stale specjalne, takie jak na przykład 13crmo. Jest to jedna z lepszych stali szlachetnych, stosowana głównie do produkcji kotłów i innych części mających pracować w wyższych temperaturach. Może ona pracować w temperaturze do 550 stopni, jest jednocześnie łatwa do spawania i obróbki.

Kolejnym wykorzystywanym dość często gatunkiem stali w zastosowaniach przemysłowych jest 16mo3, która jest odporna na rdzę, a także dobrze znosi pracę w wysokich temperaturach. Stal ta przede wszystkim jest stosowana przy produkcji różnych zbiorników i kotłów.