EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie narzędzia powinny być zasilane generatorem posiadającym tzw. stabilizację napięcia?

W czasie budowy albo znacznego odnawiania jakiegokolwiek budynku jednorodzinnego, działający na terenie budowy ludzie, mają wielokrotnie kłopot z dostępnością do źródła energii elektrycznej.

A bez niej nie może przecież zwyczajnie działać wiele narzędzi, jakie znajdują zastosowanie stosowane do wykonywania wielu czynności budowlanych.
agregat jednofazowy

Autor: brandbook.de
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście w obecnych czasach na jeden statystyczny kłopot przypada dziesięć różnych rozwiązań, dlatego też jeśli planujesz budowanie mieszkania, a masz świadomość, że będziesz posiadał problem z podłączeniem się do pewnej działającej sieci elektrycznej, kup uprzednio tzw. agregat jednofazowy. Jest to dosyć niewielka, lecz nadal efektywna wersja generatora energii elektrycznej opartego na silniku spalinowym. Taki generator przerabia energię kinetyczną na elektryczną, jaka jest niezbędna do zasilania przykładowo wiertarek czy betoniarek. Krótko przedmiot ujmując, taki jednofazowy agregat oddaje na tzw. wyjściu typową energię elektryczną o napięciu 230V. Należałoby tutaj dodać, że co poniektóre narzędzia elektroniczne (np. telewizory czy wzmacniacze) są niezwykle czułe na jakość dostarczanego do nich prądu. Dlatego też niektóre generatory są zaopatrzone w stabilizowanie napięcia (np. cyklokonwertery). Odmiany agregatów bez zainstalowanej stabilizacji napięcia, wykorzystuje się do zasilania różnorodnych urządzeń elektrotechnicznych.
Tego typu urządzenia jak generator trochę przynosi na myśl swoim wyglądem małą szafkę, jednak jest od niej trochę cięższy. Co poniektóre wersje wyposażone są w ergonomiczną rączkę, dlatego można by nosić taki agregat (na stronie: http://www.kruzer.pl/) jednofazowy tak jak zwyczajną torbę.

Warto zaznaczyć, że zużycie paliwa nie jest szczególnie duże i wynosi około 1 litr na 1 godz. działania generatora. Warto wspomnieć, że silnik w tym urządzeniu działa stosunkowo cicho.