EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Pupil w mieszkaniu – jak przyszykować się na przybycie nowiutkiego mieszkańca?

Należyte przygotowanie a także zabezpieczenie mieszkania będzie tak samo ważne, niezależnie od tego, czy zamieszka w nim kotek czy szczeniak, który nie poznał jeszcze zasad obowiązujących go w nowiutkim środowisku.

książki na półce

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na wzmożoną ciekawość świata u psiątek, mogą zetknąć się one z większą liczbą możliwych zagrożeń. Pamiętajmy jednakże, iż potrzeba badań nowego otoczenia jest zwykłym zachowaniem każdego psa, bez względu od jego wieku. Sprawdźmy więc, czy powierzchnia w domu jest bezpieczna dla nowiutkiego mieszkańca. Z otoczenia, w którym będzie pomieszkiwał piesek, powinniśmy usunąć niewielkie przedmioty, jak dla przykładu tasiemki, kredki, kawałki papieru, zabawki dzieci, jakich połknięcie groziłoby zadławieniem.

Chcesz zobaczyć następne teksty dotyczące wyjaśnianej tutaj problematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz sprawdź wpis z serwisu (http://www.flypix.pl/filmowanie-konferencji-relacje-z-wydarzen-warszawa/).

Kierujmy uwagę na przedmioty niestateczne. Rozentuzjazmowany czworonóg z łatwością strąci nasz ukochany wazon zahaczając merdającym ogonkiem o chybotliwy stolik czy rozniesie w pył kolekcję porcelanowych figurek wpadając z impetem w regał, na jakim są ustawione. Nie zapominajmy również o ryzyku uduszenia. Linki do zaciągania zasłon nie mogą wisieć luźno.

Czujesz niedosyt newsów na ów temat? Wejdź na kolejną stronę i tam oczekuje na Ciebie dalsze kompleksowe objaśnienie tej kwestii.

Możemy przytwierdzić je do ściany z pomocą tasiemki samoprzylepnej albo podwiązać na tyle krótko, ażeby znalazły się poza zasięgiem pieska. Należy też bardzo uważać na łatwo dostępne kable elektryczne, które mogą zostać pogryzione. Kontrolujmy także dostęp do okna, balkonu i schodów. Zobacz produkt źródło oryginału.

Kup także żwirek drewniany dla kota, jeżeli nowym domownikiem ma być kociak.
Przygotujmy 2 miski – jedną na picie, drugą na jadło. Znakomitym wyborem będzie karma dla psów Bosch-.