EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Technologia LED dla każdego

W wieku XXI niemożliwym jest normalne funkcjonowanie bez elektryczności, w związku z czym nie da się też nie płacić rachunków za pobór światła. Winno się zarazem pamiętać, że najnowocześniejsza technologia sprawia, że można używać m.in. świateł, a zarazem zmniejszyć dotychczasowe koszta za pobór bez większych wysiłków.

Nowoczesny wystrój pokoju

Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawić się może w tym momencie pytanie: jak?
Odpowiedź jest wręcz nadzwyczajnie prosta oraz niezwykle krótka – przy pomocy żarówek, które zostały zaprojektowane przy zastosowaniu tak zwanych lamp LED, które pobierają o wiele mniej prądu, a równocześnie dają niezwykle dużą ilość światła, bez konieczności zapalania następnych żarówek. Jedną z takich modeli jest żarówka LED 5W, dostępna w stosunkowo niskiej cenie, a jednocześnie świecąca przez nawet parę lat, w związku z czym ich wymiana z pewnością nie będzie konieczna przez długi czas. Za ich sprawą – opierając się na najnowszych szacunkach – zmniejszyć można rachunki za prąd nawet o około 70%. Mimo że wydawać się może to niemożliwym, to jednak jest to zdanie błędne. Warto nadmienić, iż żarówka LED 5W świeci w podobnej barwie, zarazem nagrzewając się w znacząco krótszym czasie.
kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl

Bardzo często jednak obecnie zamiast żyrandoli stosuje się tzw. oprawy sufitowe, czyli panel(polecamy producent ogrodzeń panelowych) LED 60×60, które zostały stworzone w trosce o środowisko. Panel ten jest niezwykle cienki oraz lekki, a dodatkowo – świeci za pomocą dużej wiązki, która dodatkowo nie męczy oczu oraz pozwala nawet na dłuższe czytanie przy nich, bądź pracę przy komputerze.

Są to idealne zamienniki halogenów. Co ważne – wszystkie panele LED 60×60 posiadają neutralną barwę i są dostępne w niezwykle niskich cenach. Zakupić je można zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i przez Internet.