EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wybieramy idealną zmywarkę do naczyń

W wypadku kupna lodówki nikt nie ma wątpliwości, iż jest to zakup niezbędny, natomiast nabycie zmywarki dzieli społeczeństwo na jej krytyków i zwolenników. Dla pierwszych jest to nie tylko drogie urządzenie, ale dodatkowo wyższe rachunki za energię elektryczną jak też wodę.

Z kolei dla sympatyków jest wręcz na odwrót, uważają iż korzystając ze zmywarek szczędzi się nie jedynie na rachunkach, oszczędzają również bezcenny czas. Zmywarki do naczyń dzielą się na 2 rodzaje: do zabudowy i wolnostojące.

naczynia w zmywarce

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj mają one takie same funkcje i możliwości. Wolnostojącą zmywarkę można ustawić w dowolnym miejscu kuchni, z kolei zmywarki do zabudowy umożliwiają dopasowanie przodu do designu kuchni i wyglądu pozostałych szafek. Naturalnie wybór typu zmywarki zależy od osobistych upodobań.

Inne cechy zmywarek na które wskazane jest kierować uwagę to: energooszczędność, wielkość oraz dostępność elementów zamiennych. Znacznik klasy energetycznej kryje się na etykietce maszyny, powiadamia o średnim zużytkowaniu energii w trakcie standardowego cyklu zmywania. Aktualnie sprzęty przydzielane są do siedmiu z klas , zaczynając od A+++ (najwyższa energooszczędność) aż do d (najmniejsza efektywność). Wielkość zmywarki do naczyń jest następnym istotnym elementem nad którym trzeba się zastanowić przed nabyciem zmywarki. Pojemność określana jest na podstawie liczby kompletów naczyń, które można włożyć do środka zmywarki. Na dobór właściwej pojemności zmywarki wpływają trzy czynniki, to jest: ilość miejsca w kuchni, wielkość rodziny i ilość brudnych naczyń nagromadzanych w ciągu jednego dnia. Problem mogą stanowić garnki, blachy oraz salaterki, dlatego też osoby które sporo kucharzą, muszą zainwestować w pojemne urządzenia.

Metoda jaką będzie nagrzewana woda w trakcie zmywania ma wpływ na rozlokowanie naczyń a także na zużycie energii. W nowszych urządzeniach montuje się ogrzewacz przepływowy, który to nagrzewa wodę w trakcie spływania jej do komory. Jest to podejście niezwykle efektywne i energooszczędne. Istotna jest też dostępność części zamiennych. Starczy w wyszukiwarkę wpisać wyrażenie: zmywarka zbiornik na wodę – strona internetowa, by przekonać się o dostępności poszczególnych części zamiennych, a także zasięgnąć danych o sieciach serwisowych producentów urządzeń gospodarstwa domowego.