EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Przyrządy dla złotej rączki – baza do działań

Warto przyjrzeć się wyposażeniu, jakie będzie potrzebne każdej złotej rączce. Jakby nie patrzeć prace glazurnicze to jeden z najważniejszych elementów łazienkowych aranżacji, remontów i metamorfoz. Ekwipunek dla złotej rączki. Początkujący majsterkowicz, domowy fachman, który dosyć sporadycznie trudni się robotami remontowymi, może spokojnie zadowolić się manualnymi instrumentami.

Narzędzia budowlane

Autor: geishaboy500
Źródło: www.flickr.com
Są o wiele tańsze niż elektryczne przyrządy i spokojnie poradzą sobie na przykład z domową toaletą. Pośród urządzeń, które z pewnością dobrze jest mieć pod ręką są między innymi: zawiasy do szkła (gdzie montować zawiasy do szkła), wkrętak, młot, nożyk szklarski zaopatrzony w wolframowe kółko zarysowujące szkliwo zgodnie z określoną kreską. Nóż tnie twarde powierzchnie, co pozwala na przełamanie glazury na części. Mogą być to cięcia proste i krzywoliniowe, kleszcze glazurnicze, dzięki jakim możesz bez trudności odłamać niewielkie kawałki płytki według wyznaczonej linii, nogi do blatów, piła kabłąkowa z wolframowym brzeszczotem – wycinamy nią różnorodne otwory w płytkach, gilotyna – najbardziej praktyczne oraz skuteczne narzędzie, służy do przycinania płytek (nawet tych najtwardszych), jednak wyłącznie po liniach prostych, a również uszczelki do kabin .

łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Dla zawodowca – przybory elektryczne do krojenia płytek. Sprzęt elektryczny są to „zabawki” dla doświadczonych majsterkowiczów. Jest droższy, a więc sięgają po niego złote rączki, jakie nagminniej zajmują się pracami remontowymi, naprawami itd. Na wyposażeniu domowego eksperta mogą znaleźć się przykładowo: pilarka do płytek, konstrukcyjnie podobna do pilarki stołowej do drewna. Tarcza jest montowana na stole roboczym na sztywno czy na górnej prowadnicy – . Pilarką przekrawamy nawet dłuższe płytki – w mgnieniu oka, dokładnie, prosto jak też pod kątem, szlifierka kątowa – możesz nią przycinać płytki wzdłuż nacięć, określonych linii, sprawdzi się również w czasie krawędzi albo przy ich zaokrąglaniu. W wypadku narzędzi elektrycznych (wiertarek, szlifierek itp.) potrzebne są też dodatki np. końcówki. Takie jak choćby otwornice, wiertła (przejrzyj nasz newsletter wiertła węglikowe) do szkła, szlifierki czy wycinak do glazury.