EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W naszym kraju niemal każdy dom jest częścią systemu wodno-kanalizacyjnego – wobec tego nie musimy już przynosić wody ze studni i iść na zewnątrz do wychodka

Jeżeli nabywamy działkę, to należy zainteresować się, jak wygląda kondycja rur i wszystkich urządzeń kanalizacyjnych. Musimy to zbadać, aby być świadomym tego czy musimy je wymieniać.

centrala oddymiania

Autor: D+H
Źródło: D+H
firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com

Wyłącznik krańcowy
W aglomeracjach od dawna było tak, że w mieszkaniach była dostępna woda. Bez żadnych problemów ludzie mogli odkręcić kran i pojawiała się woda. Na wsiach sprawa przedstawiała się trochę gorzej, ale z czasem i tam wszystko zmieniało się na lepsze. Wodociągi to oczywiście tysiące kilometrów rur, ale to nie wszystko. Są też inne urządzenia. Masowo stosowana bywa również zasuwa, która odpowiada za właściwe funkcjonowanie każdej sieci wodno-kanalizacyjnej. Ułatwia ona otwieranie oraz zamykanie przepływu wody w rurach. Nie każdy jednak jest świadomy tego, że używa się jej również na przykład do dławienia. Powinniśmy wiedzieć, jak one działają, jeśli posiadamy takie urządzenie na swojej posesji. Powinno nas także zaciekawić to, kto jest odpowiedzialny za naprawy lub konserwację. Jeżeli zasuwa (więcej info) jest własnością wodociągów, to oni są odpowiedzialni za wszystkie naprawy. Jeśli jednak mamy aż dwie zasuwy i ta druga jest naszą własnością, to jej naprawa leży w naszym interesie. Pamiętajmy, aby kupować urządzenia z odpowiednimi atestami. By ułatwić sobie instalację należy kupić taki model, który ma kołnierze kołnierze płaskie razem z uszczelkami.

Pamiętajmy o tym, by troszczyć się o system rur i innych urządzeń na swojej posesji. Lepiej czyścić oraz sprawdzać, aniżeli potem montować nowe za dosyć duże pieniądze.