EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Poliwęglan to obecnie jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych w budowlance

Poliwęglan to aktualnie jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych – w budownictwie ma liczne zastosowanie, można go użyć właściwie do wszystkiego, a jednocześnie jest stosunkowo niedrogi.

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie używa się poliwęglan?

poliwęglan lity – na stronie zapraszam tutaj… – komorowy bezbarwny, oczywiście najbardziej modny spośród wszystkich rodzajów poliwęglanu, używany jest zarówno w dużych inwestycjach przemysłowych, lecz także chętnie jest używany w niewielkich budowach, dla przykładu domków jednorodzinnych.
Do czego go stosować?
Poliwęglan komorowy bezbarwny zdecydowanie znajdzie zastosowanie do pokrycia różnego rodzaju obiektów. Niezależnie od tego, czy akurat chodzi o zabudowę ogródka zimowego, tarasu czy balkonu, poliwęglan sprawdzi się znakomicie. Wykorzystuje się go zwykle do pokrycia zarówno ogromnych przemysłowych szklarni jak i przydomowych ogródków, a także pokrywa się nim zazwyczaj dachy obiektów przemysłowych czy hal sportowych.
Cechy charakterystyczne
Poliwęglan przede wszystkim jest bardzo trwały – jest bardzo odporny na wszelkie zmiany temperatury i warunki atmosferyczne, a również jest niezwykle odporny na uderzenia – zniszczenie poliwęglanu jest praktycznie nieosiągalne.

Przeczytaj więcej opinii na ten temat pokrewnego wpisu – są tam opublikowane niezwykle użyteczne wiadomości, które z pewnością wykorzystasz w praktyce.

Poliwęglan komorowy bezbarwny jednocześnie przepuszcza dużą ilość światła, jednak z drugiej strony standardowo zabezpieczony jest sporą warstwą, która chroni przed promieniowaniem UV. Wbrew wszystkim pozorom, poliwęglan nie jest łatwopalny, zatem jest jednocześnie bardzo bezpiecznym materiałem.

Nie bez wagi jest z oczywiście również jego cena – poliwęglan komorowy bezbarwny jest obecnie jednym z najtańszych materiałów tego typu dostępnych na rynku. To wszystko powoduje, iż poliwęglan obecny jest praktycznie wszędzie, a na pewno na każdej budowie znajdzie swoje zastosowanie. Serdecznie polecamy ten akurat materiał!