EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Bezstresowa przeprowadzka – jak ją zaaranżować?

Oto parę rad, które na pewno będą pomocne przy przenosinach.
Nie należy zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę tym bardziej, że nierzadko nie doceniamy liczbo nazbieranych przez lata obiektów.

Warto na początek zrobić dwie listy, by przeprowadzka odbyła się prędko i bez większych problemów. Pierwszy spis – „rzeczy do pakowania” – będzie dotyczyła wszystkich przedmiotów, jakie są Ci konieczne oraz z którymi nie chcesz rozstawać się. Drugi spis – „przedmioty, do wyrzucenia bądź oddania” – czyli rzeczy zużyte, które od razu możesz wyrzucić do kubła jak też takie przedmioty, jakie Ci nie będą już potrzebne, jednak mogą przydać się innym. Zorganizuj pudła, worki, folie bąbelkowe. Pudła powinny być mocne, wytrzymałe na różnice temperatur, pudła – różnej wielkości. Najodpowiedniej do pakowania książek wybrać pudła z otworkami – takie rozwiązanie będzie wygodniejsze przy przenoszeniu kartonów do przewozu. Jeżeli posiadamy jeszcze oryginalne kartony na sprzęt AGD, wówczas łatwiej będzie go nam zapakować. Trzeba pamiętać o wszystkich przewodach a także pilotach, ażeby były razem spakowane ze rynsztunkiem do jakiego przynależą.
Kupno

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej będzie zacząć od ładowania przedmiotów oraz ubrań sezonowych, książek, obrazów, serwisu kawowego, mebli a także wszelkich innych akcesoriów, jakie nie są nam konieczne na co dzień czy do pracy. Umeblowanie należy właściwie przygotować do transportu jak też dobrze je zabezpieczyć.

Wyjąć półki, szczelnie zamknąć drzwiczki oraz zabezpieczyć klejącą taśmą, ażeby nie otworzyły się w trakcie transportu.

Czy taka problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę mobilne poidło dla cieląt, która dotyczy omawianej kwestii, zatem na pewno też Cię zaintryguje.

Jak wiele kosztuje przeprowadzka? To zależy od liczby kilometrów, przykładowo dość drogi będzie (porównaj najlepsze oferty na: kador sp. z o. o. kontenery w transporcie morskim) z Niemiec.