EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W obecnych czasach wiele się buduje i remontuje – na każdym kroku należy zatem uważać na to, co dzieje się dookoła

Jeśli na drodze odbywają się jakieś roboty czy popsuła się gdzieś wielka maszyna – trzeba miejsce oznaczyć taśmami, by ludzie dostrzegli przeszkodę i nie zrobili sobie krzywdy.
Mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych albo remontowych musi spełniać wszelkie wymogi BHP.

Wrocław

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

pomieszczenie

Autor: krss.
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród ich grupy zawsze powinien być tzw. behapowiec, który będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo. I nie chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo zatrudnionych pracowników, choć ono jest szalenie ważne, ale również o bezpieczeństwo spacerowiczów czy tych, którzy kierują pojazdami – zależnie od tego, w jakim miejscu wykonywane są prace. Najprostszą metodą na odgrodzenie kawałka ulicy albo przestrzeni będzie użycie kolorowej taśmy. Zazwyczaj jest ona biało-czerwona, ale nie musi być to standard. Co najważniejsze – muszą one być trwałe oraz odporne na deszcz, gdyż w zdecydowanej większości przypadków używa się ich na zewnątrz. Taśma oznaczeniowa BHP wydaje się być zatem nadzwyczaj istotnym wyposażeniem niejednej ekipy budowlanej, która działa na zewnątrz.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu wiadomości znajdziesz również tu (https://www.hyzynski.pl/oferta/kostka-granitowa/).

Zwłaszcza jeżeli miejsce jest oblegane przez ludzi. Jednak, to nie jedyny sposób, w który można ją wykorzystać. Taśma wyśmienicie nadaje się też do wyznaczania tzw. korytarzy komunikacyjnych na wielkich halach.

Mamy możliwość ją rozciągnąć i wówczas wiemy, że osoby niepożądane nie będą wchodzić w pewne rejony, gdzie na przykład stoją niebezpieczne przedmioty albo jest mnóstwo szkła.

Jeżeli zaabsorbował Cię opublikowany w tym serwisie artykuł, bez wahania przeczytaj ponadto towarzyszące informacje (http://bmeters.pl/pl/bmeters_polska/191/) – one również są warte uwagi.

Rozciągnięcie takiej taśmy jest o wiele tańsze aniżeli wybudowanie ścianki działowej. Poza tym, właściciele wielkich hal nie chcą pozbawiać ich niezbędnej przestrzeni.