EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Taśmy klejące są pomocne w codziennej pracy? Jakiego rodzaju są godne uwagi? Co warto o nich wiedzieć?

Ciężko sobie uzmysłowić wykonywanie wielu prac bez właściwych narzędzi, pomocy, jakie powodują, że wszystko przebiega bardziej sprawnie. Obok takich narzędzi takich jak młotek, wiertarka czy zestaw kluczy, tak samo niezbędna jest taśma klejąca.

A że wybór różnych modeli jest niezwykle pokaźny, to jesteśmy w stanie dzięki nim zrobić wiele różnorodnych prac. Jakiego typu mamy taśmy do wyboru?
Jedna z bardziej znanych to taśma klejąca poliestrowa, którą wykorzystuje się powszechnie w reklamie, poligrafii, lecz również przemyśle meblarskim i motoryzacyjnym. Rzeczywiście solidny klej zapewnia dużą przyczepność do różnego typu materiałów. Jest to taśma odporna na różne negatywne czynniki, jak wysoka temperatura, promieniowanie UV i wilgoć.
Kosztorys

Autor: Lucius_Kwok
Źródło: http://www.flickr.com/photos/luciuskwok/824882012/sizes/o/
Inny typ to taśma tynkarska, która – jak sama nazwa wskazuje – pomocna jest w różnego rodzaju pracach budowlanych. Dzięki niej z łatwością zabezpieczymy różnorakie przedmioty przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Jest naprawdę bezproblemowa w obsłudze, łatwo się przerywa. Ciekawa oraz pomocna jest dwustronna taśma (sprawdź naszą propozycję), sprawdza się w każdym miejscu, gdzie musimy solidnie złączyć ze sobą jakieś dwa elementy.
sąsiad

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Taśma aluminiowa – następny z opisywanych typów – przeznaczona jest do tworzenia uszczelnień, np. w obudowach kominków. Są to taśmy gładkie zrobione w identyczny sposób, jak zbrojne, lecz nie ma w nich włókna szklanego.

No i na koniec taśma ostrzegawcza BHP, to taśma oznaczeniowa odpowiednia do zabezpieczania, wyznaczania stanowisk pracy czy miejsc ewakuacji. Niezwykle istotna, stosowana w wielu miejscach. Każda z tego rodzaju taśm jest bardzo przydatna więc warto ją posiadać zawsze pod ręką.