EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Metody pakowania artykułów przemysłowych

W epoce wszędobylskiego konsumpcjonizmu pojawia się coraz to więcej produktów, jakie należy donieść do marketów oraz wszelakich innych miejsc zajmujących się kupiectwem.
Każdy produkt powinien być opakowany w sposób bezpieczny a także solidny, chroniący go przed uszkodzeniem albo zniszczeniem.

plastik

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego tak ważny jest stosowny system pakowania, jaki zagwarantuje pewny i przewóz i stosowne przechowywanie. Jedną z w największym stopniu popularnych sposobów pakowania będzie owijanie produktu w folię. Współczesne foliarki zdobywają coraz to więcej sprzymierzeńców, gdyż pozwalają na szybkie oraz ekonomiczne zabezpieczanie towarów. Foliarka (więcejna ten temat > serwis vincent.pl zapraszamy) sprawdzi się tak w chronieniu towarów do przewozu, jak również w pracach magazynowych. Za pomocą foliarki zdołamy zapakować kilka czy kilkanaście produktów w zbiorcze opakowanie i tym sposobem zaoszczędzić czas w przemieszczaniu palet oraz rozkładaniu towaru na półkach. Każdy producent taśm posiada w swej ofercie też taśmy do pakowania – taśmy do produkcji plecaków.
Tasma Tramo 300

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wiedzieć, że klienci zwracają niezmiernie dużą uwagę na opakowania towarów, jakie nabywają. Wybierają zazwyczaj te artykuły, jakich zapakowanie wzbudzają najogromniejsze zaufanie. Kiedy nie jesteśmy pewni co do tego, czy wyrób w opakowaniu jest odpowiednio zabezpieczony, raczej nie zdecydujemy się na nabycie. Należyte opakowanie (poznaj naszą firmę) to takie, które przykuje uwagę konsumenta, a potem ośmieli do zakupu. Poniektóre produkty mogą być też pakowane ręcznie. Jest to dość niegospodarczy proces, lecz poniektóre produkty nastręczają pakowania ręcznego, ponieważ są zbyt delikatne ażeby mogły je owijać maszyny. Dodatkowo, wiele firm w przeróżnych branżach niesłychanie sobie ceni pakowanie manualne. Taśma polipropylenowa stanowi tanią alternatywę dla opaski stalowej – tasma do nosidełek.

Jest uniwersalnie wykorzystywana do pakowania artykułów przy użyciu takich sprzętów jak automaty, półautomaty do taśmowania i manualne akumulatorowe sprzęty do taśmowania.