EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dlaczego tzw. zacieranie betonu ma tak duże znaczenie przy jego konserwacji?

Wydawać by się mogło, że tego typu surowiec jak beton jest bardzo solidny i nie potrzebuje już jakichś działań, aby go jeszcze dodatkowo umacniać. Nic w większym stopniu mylnego – w wykonanej z betonu podłodze bardzo często zjawiają się niewielkie ubytki, które należałoby jak najszybciej zniwelować, aby nie dopuścić do kolejnych uszkodzeń np. posadzki.
Istnieje dużo różnorodnych sposobów, jakie mogą służyć do renowacji składników betonowych.

kupić

Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z nich może być tzw. zacieranie betonu. Czynności takie wykonuje się w tym czasie, gdy na płaszczyźnie betonu ujawniły się ślady stworzone jeszcze w okresie, gdy beton – (więcej na stronie) nie zastygł do końca. Takie zacieranie stosuje się też wtedy, kiedy beton (szerzej pod adresem http://eogniwa.pl/kategoria/zawiesia-do-kregow-betonowych) z jakiegoś powodu uległ pęknięciu. Zdarza się to stosunkowo rzadko, np. ze względu termicznego zmniejszenia powierzchni czy nieprawidłowego osiadania gruntu. Należałoby tu dodać, że jeżeli powierzchnia betonowa nie okaże się być równa, to będzie to miało duży niekorzystny wpływ na układ sił działających na tego typu nawierzchnię.
bateria łazienkowa

Autor: Madix
Źródło: Madix
Dlatego też używa się tak zwane zacieraczki do betonu, jakie znacznie poprawiają jakość betonu oraz redukują trudy w konserwacji podłogi w przyszłości. Należałoby dodać, że istnieją różnego typu zacieraczki.

Innych użyjemy do robót w domu, odmiennych przy specjalistycznym polerowaniu betonu ozdobnego jeszcze odrębnych przy wygładzaniu znacznych płaszczyzn. Istotne, aby przy zacieraniu betonu nie spowodować powstawania pęcherzyków powietrza, gdyż są one skomplikowane do zniwelowania.