EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak bez trudu można nierównej płaszczyźnie betonowej nadać ładny wygląd?

Jeśli ktokolwiek chodzi po nie zastygniętej jeszcze betonowej posadzce, to wykonuje nieładne wgłębienia. Obecnie istnieją jednak zacieraczki do betonu, dzięki jakim te niedoskonałości można by zniwelować.
Żeby nie narażać się na niepotrzebne koszty oraz dodatkowo bardziej znaczące straty, używa się zacieranie betonu.

meble - przekrój

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Wilgoć w domu

Autor: Fama PR
Źródło: Fama PR
Głównym celem tego typu zacierania jest wygładzenie nowych powierzchni. Ma to niemałe znaczenie, jeżeli chodzi o ochronę i jej możliwą naprawę. Przyrządy, jakie mogą służyć do zacierania noszą nazwę zacieraczek do betonu (zobacz zawiesia do kręgów betonowych od eogniwa.pl). Oprócz szlifowania, tego typu przyrządy mogły by posłużyć do wcierania mieszanek utwaRdzających powierzchnię. Dzięki nim wszystkie górki oraz dołki można by łatwo zredukować. Zacieraczki do betonu potrafią posiadać różne wielkości, zróżnicowaną cenę i sposób ich stosowania. Przy robotach konstrukcyjnych niezwykle ważne jest, żeby urządzenie nie psuło się, było stosunkowo lekkie oraz proste w obsługiwaniu.
Innego typu przyrządu użyjemy do domowych czynności, odmiennego do profesjonalnego szlifowania betonu – wypróbuj żywice na formy do betonu – dekoracyjnego a jeszcze innej do wyrównywania dużych płaszczyzn. Trzeba od razu usuwać wszystkie nieładne ślady na betonie. Mogłoby mieć miejsce sytuacja, kiedy powierzchnia z betonu zacznie pękać, chociaż to nie ma miejsca często. W tego typu właśnie przypadkach bardzo przydatne będzie zacieranie betonu. Jeśli już nastąpi pęknięcie, zdecydowanie łatwiej jest uzupełnić uszczerbek na równej powierzchni niż na niewygładzonej.

Z takiego względu wykorzystywanie zacieraczki do betonu polepsza jego jakość na początku jego wykorzystywania oraz redukuje możliwe problemy w konserwacji oraz renowacji w przyszłości.