EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie można wymienić często spotykane typy zapraw do tynków?

Zaprawa zwana tynkarską to masa, z której robi się tynki na ściany budynków. Dziś już częściej nabywa się gotowe masy, jakich nie ma potrzeby rozrabiać, a po prostu można je nakładać na taką powierzchnię.

Jakie mamy typy najpopularniejszych zapraw?
Wszędzie tam, gdzie ściana podatna jest szczególnie na różne uszkodzenia, dobrze jest użyć tynk cementowy. Tymi szybko niszczącymi się miejscami są dajmy na to okolice drzwi, czy schody – witryna internetowa -. Natomiast takie zaprawy – http://www.infinitex.pl/kleje-ogniotrwale/ – tynkarskie mogą pełnić także inną funkcję. A mianowicie mogą stanowić podkład pod tynki cementowo-wapienne albo pod izolację na przykład piwnic.

Następnym rodzaje są tynki wapienne, z kolei są one używane dosyć rzadko. Przykładowo podczas procesu renowacji zabytków. Natomiast tynk cementowo-wapienny posiada po nałożeniu szary kolor, z tego względu wymaga pomalowania dodatkowo farbą do tego dedykowaną. Jego plusem jest to, iż dość prosto jest go nałożyć, a oprócz tego wyróżnia się dobrą przyczepnością do ścian. Niestety jest w mniejszym stopniu wytrzymały od zapraw cementowych, a przy tym nie jest tak odporny na wilgoć.
Zestaw 2 kolektorów Schüco Premium. Integracja w dach.

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy
dokument

Źródło: pixabay.com
Na koniec trzeba wspomnieć również o tym, iż w przypadku gotowych zapraw tego typu nie musimy martwić się o ich jakość.

Są one wszak pod stałą kontrolą, dlatego też kupując kilka opakować, można mieć gwarancję, że będą one identyczne. To istotne, gdyż osiągniemy taki sam rezultat. Natomiast gdy rozrabiamy tę masę sami, takiej pewności nie możemy mieć.