EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wizualizacje 3D – niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych sposobów odwzorowywania obiektów

Dobrze wszystkim znane chińskie przysłowie mówi, że jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słow. Aktualnie, owa „maksyma” nabiera szczególnego znaczenia.
Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest przynajmniej kilka.

wakacje - malunek

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

|ALT=filtry|TITLE=bank]

Chociaż tradycyjna fotografia nadal ma się całkiem nieźle, to powoli rośnie jej poważna konkurencja, czyli wizualizacje 3D.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej szczegółów na przedstawiany w tym wpisie wątek, to zobacz w tym miejscu bez wahania uzupełniające informacje (https://www.omeganieruchomosci.pl/oferty/mieszkania/wynajem).

Warto postawić ptanie: co kryje się pod przywołanym pojęciem? To nic innego jak, trójwymiarowe odwzorowania rozmaITych obiektów, które znajdują nader obszerne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Stanowią – czego nietrudno się domyślić – nieodzowny „element” w pracy architekta, obojętnie co tworzy: budynek czy przedmiot codziennego użytku. Ich bezspornym walorem jest przejrzystość. Pozwalają na obejrzenie jeszcze nieistniejącego obiektu z każdej perspektywy oraz dokonanie niezbędnych poprawek już w fazie planowania. Ponadto – co ma niemniejsze znaczenie są stosunko niedrogie, szybkie i łatwe w realizacji. Należy w tym miejscu nadmienić, również czym jest modelowanie 3D.

Kliknij na odnośnik, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zainteresował. Przeczytaj tekst, zawierający ciekawe informacje.

To kreowanie i modyfikowanie trójwymiarowych obiektów geometrycznych.

Wyodrębniamy cztery główne metody modelowania, a zatem: projektowanie komputerowe za pomocą właściwego oprogramowania, skanowanie obiektów, modelowanie proceduralne i modelowanie fizyczne. Największym zainteresowaniem cieszy się pierwsza z wymienionych tu technik.