EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kominek w pokoju dziennym: jaki nabyć? Wskazówki i inspiracje

Kominek w pokoju dziennym ogrzewa, upiększa, pozwala radować się na co dzień czarodziejskim widokiem żywego ognia – nie wyłącznie w domku jednorodzinnym, ale także w mieszkaniu w bloku.

Podpowiadamy, który kominek będzie optymalny do twojego wnętrza.

Ten wpis posiada fascynujące dane na opisywany temat – jeżeli chcesz uzyskać więcej wpisów, to odwiedź witrynę (https://wibako.pl/czesci-volvo), która opisuje zbliżone zagadnienia.

/J]

klasyczny salon z kominkiem

Źródło: flickr.com
Kominki Wrocław otwarte z murowanym paleniskiem. Eksploatuje się w nim sporo drewna, a do wnętrza, przenika ledwo dwadzieścia proc.

Jeśli czytasz o publikującej fascynującą Ciebie treść nowej witrynie, to wcześniej zweryfikuj info (www.sarens.pl/) odnośnie źródeł, z których pobiera ona dane.

energii. Trzeba też cały czas pilnować ognia, ażeby strzelające iskierki nie wywołały pożaru. Palenisko z wkładem. Wkłady kominkowe Wrocław mogą być żeliwne (droższe, jednak trwałe) czy ze stali (tańsze, lecz gdy jeden element się uszkodzi, na ogół trzeba wymienić wszystko).

kominki wrocław

Autor: Umberto Brayj
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcemy cieszyć się dobrym sprzętem za umiarkowaną cenę, nie należałoby decydować się na wkłady tańsze niż 4 tys. złotych. Interesującym podejściem może być wkład do kominka z tzw. wodnym płaszczem, który podłącza się do CO. Jego korpus posiada podwójne ścianki; powierzchnia pomiędzy nimi zostaje wypełniona wodą, jaka nagrzewa się ciepłem z paleniska i „wędruje” do kaloryferów.

Ładnie wyglądają wkłady kominkowe Wrocław oszklone z 3 stron oraz narożne. Są także modele z zaokrąglonymi szybkami, które oddają więcej ciepła aniżeli zwykłe i zapewniają lepszy widok na ogień; niestety, więcej kosztują- . Niezwykle praktyczne są szybki samoczyszczące – od wewnętrznej strony pokryte przejrzystą warstewką metalu, od której odbija się ciepło.

Droższe modele palenisk, z drzwiczkami typu open-close, mają dekoracyjne panele, za którymi schowamy całe palenisko, a również harmonijkowe ażurowe żaluzje, dzięki którym możemy regulować dawkę ciepła przekazywanego do salonu.