EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wybrane metody utwardzania gruntu

We nowoczesnym budownictwie nieodzowność wzmacniania podłoża gruntowego jest ogromnie powszechna. W drogowym budownictwie techniki owe mają zastosowanie niemal na wszelkiej budowie.

projektant

Źródło: pixabay.com
Za utwardzaniem gruntu przemawiają względy ekonomiczne jak też ekologiczne. Jest ono nierzadko konkurencyjne ekonomicznie w zestawieniu do klasycznych głębokich fundamentów. Zastosowanie technik wzmacniania podłoża dużo mniej obciąża środowisko niż tradycyjne rodzaje konstrukcji, szczególnie w przypadku wykorzystania miejscowego gruntu oraz materiałów odpadowych (popiołów lotnych, odpadów hutniczych itd.). Wzmacnianie gruntów a także ulepszanie właściwości podłoża mieści grupę przeróżnych kwestii. Wybór sposobu zależy nie jedynie od geotechnicznych okoliczności posadowienia jak też rodzaju słabego gruntu, lecz także od rodzaju posadowionej na słabym podłożu konstrukcji. Ogólnym celem wzmacniania gruntu jest dopasowanie go do wymagań, jakie stawiane są konstrukcji. Cele wzmacniania podłoża zależą od typu zadania budowlanego a także warunków gruntowych. Mogą one być następujące: zmniejszanie osiadań budowli, podniesienie nośności, zapobieganie utracie stateczności (osuwiskom), zapobieganie upłynnianiu podłoża, stabilizacja struktury gruntu, ochrona skarp wykopów oraz ochrona okolicznych konstrukcji.

Uważasz, że wspomniane informacje są godne uwagi? Super, zatem na pewno szczegóły tu ciepłomierze zamieszczone także Cię zainteresują.

/J]

nieruchomość

Autor: http://fixar.de
Źródło: http://fixar.de
Podłoża o ograniczonej przydatności to między m.in iły, piaski pylaste, jakie zalicza się do podłoży z trudem urabialnych, sprawiających kłopoty w ziemnych robotach.

Chcesz pogłębić swą wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej informacji.

Wzmacnianie gruntu jest to proces utwardzania gruntów w celach budowlanych.

Wyczekiwanym wynikiem stabilizacji podłoży w budownictwie drogowym jest poprawa nośności stabilizowanej powłoki gruntu oraz jej utrzymanie w wielorakich warunkach wodnych i atmosferycznych.