EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wynajęcie wózka widłowego – sprawdzone sposoby na udoskonalenie pracy.

Wynająć czy zdecydować się na skorzystanie z oferty leasingowej? To pytanie, które zadają sobie właściciele firm.

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne oraz mają coraz bogatszą ofertę. Zaletą tej koncepcji jest nieduża ilość formalności oraz dostępność maszyny po podpisaniu umowy. Porozumienie może być zawierane bez żadnych ograniczeń czasowych, a im dłuższy czas obejmuje, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za usterki i naprawy maszyn, o ile, nie powstały z winy użytkownika – przedsiębiorcy.

Wózek widłowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Wadą tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie posiadać ich na stanie tudzież właśnie mogły zostać wypożyczone), jak również koszty. Nie zapominajmy też, iż po zakończonych pracach maszyna wraca do wypożyczalni, zaś pracodawca mimo poniesionych kosztów nie ma możliwości jej wykupu, co za tym idzie nie staje się jej posiadaczem. Kiepska perspektywa.

Alternatywą dla wypożyczenia sprzętu jest leasing.

Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w ostatnim czasie maszyny i pojazdy. Jednym z nich jest wózek widłowy, który pomaga usprawnić prace związane z rozładunkiem, przewozem i magazynowaniem materiałów o dużej masie. Wózek widłowy (http://poltrading.com.pl/) Wrocław stał się niezastąpionym wyposażeniem każdego magazynu i hali produkcyjnej. Zainteresowanych tematem odsyłam na tę stronę: oferta wózków widłowych Wrocław – Ułatwiają pracę, zwiększają produktywność, są nieskomplikowane w obsłudze i tanie w utrzymaniu. Dzięki temu cieszą się wielkim powodzeniem. Obecnie, żaden kierownik budowy nie wyobraża sobie bez nich pracy. Przy zakupie wózka należy zastanowić się jakie będzie miał zastosowanie, jak o jakiej wadze ładunek będziemy podnosić a także gdzie będziemy z niego korzystać. Następnie możemy umieścić ogłoszenie w Internecie o treści: kupię wózek widłowy (http://skupwozkow.com.pl/) (zapoznaj się z tematem tu).

nowoczesny wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

Wzięcie w leasing wózka widłowego, ma wiele zalet. W razie kredytu kredytobiorca ma obowiązek pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast dokonania opłat zobowiązuje się firma leasingowa. Mocne strony leasingu da się zauważyć także, porównując go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, zaś umowa najmu jest przeważnie krótsza. Poza tym w razie wynajmu nie mamy prawa wykupu wózka, za to można to zrobić, kiedy przedsiębiorca zdecyduje się na leasing.