EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą takich naszych rzeczy jak telefon czy mtb?

W dzisiejszych czasach mamy prawdziwy zalew tanich towarów z Azji. W tamtym obszarze globu siła robocza jest wiele mniej kosztowna niżeli w Europie. Na co dzień m.in. do Polski trafia tysiące nowych i niedrogich wyrobów.
Niestety posiadamy między innymi w naszym państwie także inne zjawisko, tym razem nieco mniej miłe.

Są to skradzione telefony, jakie można by zakupić bez najmniejszego problemu bez wychodzenia z lokalu. Niestety jest to prawdziwa plaga, z jaką nie jest tak łatwo walczyć. Oczywiście jest wiele sposobów, lecz nie przekształca to okoliczności, że skradzione telefony nadal często zmieniają swoich posiadaczy. Również prawo różnorodnie interpretuje sam akt grabieży, gdyż kara jest uwarunkowana od wartości ukradzionego przedmiotu. Najlepszym więc wariantem jest, tak jak w wielu różnych przypadkach, właściwa prewencja. Nie powinniśmy być roztargnieni i, jak to się mówi potocznie, dobrze jest mieć oczy dokoła głowy. Istnieją oczywiście pewne bardziej ryzykowne sytuacje, np. w Autobusie czy powszechnie tam, gdzie w jednym obszarze przebywa dużo osób.

Jeżeli ciekawią Cię opisywane w niniejszym materiale tematy i masz ochotę poczytać większą ilość informacji na tego typu temat – kliknij tu fototapety kuchenne panoramiczne!

Jeśli więc nie chcemy, żeby nasz telefon był skradziony, to miejmy na niego baczenie w dowolnej okoliczności oraz w jakimkolwiek okresie.

skradzione telefony

Autor: alexvllv
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie proste do grabieży są również nasze rowery. W niniejszym razie również (sprawdź przykłady) należy zatroszczyć się o właściwą profilaktykę, zatem tak zwany wężyk oraz oznaczenie pojazdu przez np. umieszczenie w ramie adekwatnej informacji w wodoszczelnym pudle. W razie grabieży mogłaby przydać się baza skradzionych rowerów, w jakiej znajdują się podstawowe informacje nt. tego typu pojazdów.

Także policja cyklicznie prowadzi specjalistyczne akcje znakowania rowerów. Należałoby wiedzieć, iż taka baza skradzionych rowerów ma służyć również kupującym, którzy przecież skradzionego pojazdu zakupić nie chcą, jak i poszkodowanym, jacy swojego pojazdu ciągle poszukują.