EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Mieszkanie używane czy nowiuteńkie – jakie kupić?

Mieszkanie nowe od dewelopera, czy też używane? Rynek pierwotny oraz wtórny mają swe minusy oraz zalety. Okazuje się, że nie ma rozwiązań doskonałych dla każdego.
Najogromniejszą zaletą nienowiuteńkiego budynku jest to, że jest nowiutkie.

Jeszcze nikt w nim nie mieszkał oraz od A do Z możemy je urządzić wedle własnego gustu, realizując przy tym parę kreatywnych pomysłów. To chwila, gdy wybrać możemy nie tylko odcienie ścian, ale nierzadko i ich położenie, co pozwoli na dowolną aranżację wnętrza nieruchomości. Nowe mieszkanie ma również gwarancję, wszelkie potencjalne felery powinny być usunięte przez dewelopera.

budowa

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland
Dla wielu osób kluczowym kryterium przy kupnie posiadłości jest jej cena. Można ją jednak rozpatrywać wielopłaszczyznowo. Przede wszystkim nie jest to cena samego mieszkania, lecz trzeba w tym uwzględnić również nakłady inwestycyjne jakich wymaga (urządzenie, odnowienie, Wyposażenie), koszta transakcyjne, a także to, jak wiele kosztowało będzie utrzymanie lokalu w następnych latach. Wybór najlepszego miejsca do mieszkania (zobacz też: nowe mieszkania rumia) to zazwyczaj sztuka ustępstw. Doskonałe mieszkanie położone jest w sielskiej okolicy, nieopodal centrum bądź miejsca pracy oraz z dojściem do miejskiej infrastruktury. Lecz uśredniając należy przyznać, iż domy na sprzedaż Jasienica zwyciężą pod kątem lokalizacji z rynkiem pierwotnym.

To oczywiste, że praktycznie wszystkie ciekawe parcele w miastach już są zajęte. Większa część osiedli deweloperskich budowanych jest w oddalonych od centrum miast obrębach, gdzie infrastruktura dopiero zaczyna powstawać.