EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Pomysł na niebanalną aranżację poddasza użytkowego

Niepodzielone ścianami użytkowe poddasze można spożytkować na mnóstwo sposobów, wykorzystując jego mnogie walory.
W urządzaniu poddasza nadzwyczaj ważne będzie jego należyte oświetlenie.

wykonanie ocieplenia poddasza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Można wtenczas urządzić na przykład mieszkanie na poddaszu albo rodzinny pokój zabaw. Nie za każdym razem na użytkowym poddaszu udaje się wydzielić pełnowartościową strefę sypialną dla całej rodziny.

Odczuwasz chęć na następne interesujące wpisy? Nie czekaj! Opracowaliśmy ich przecież wiele. Więc kliknij po szczegóły i ciesz się nowymi opisami.

Jeśli dach jest czterospadowy, zaś ścianka kolankowa niska, straty w nawierzchni użytkowej są tak duże, że podzielenie przestrzeni poddasza na parę pomieszczeń spowodowałoby powstanie niefunkcjonalnych niedużych pokoików. Z analogiczną sytuacją mamy do czynienia, gdy nad użytkowym poddaszem powstaje jeszcze jedno piętro. W obu wypadkach bardziej opłaci się odseparować przykładowo jedynie łazienkę, natomiast pozostałą przestrzeń pozostawić otwartą.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (http://www.wibako.pl/czesci-zeppelin), która ma interesujące informacje na prezentowany temat – wystarczy kliknąć.

Niezabudowana otwiera przed nami mnóstwo możliwości zagospodarowania dostosowanych do potrzeb a także zasobów pieniężnych, do tego zaś pozwala na swobodny przepływ powietrza oraz światła.

O ile wszystkie wymogi mieszkaniowe zaspokoją niższe kondygnacje, użytkowe poddasze możesz przeznaczyć na magazyn domowy mieszczący rzadziej używane sprzęty. Trudno osiągalne zakątki pod skosami to idealne miejsce na rozmaite schowki – warto je wyposażyć w wysuwane kosze i mobilne kontenery. Jeżeli pragniesz, ażeby przestrzeń na poddaszu służyła lokatorom, nie zaś sprzętom, możesz tutaj urządzić przykładowo wielofunkcyjny pokój hobby, z jakiego korzystać będzie cała familia.

Na użytkowym poddaszu panuje doskonały klimat do działań artystycznych. Można tu postawić sztalugi malarskie albo też instrument muzyczny. Wykonanie ocieplenia poddasza warto zlecić kompetentnej ekipie budowlanej.