EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Którą kostkę brukową zakupić na powierzchnie wokół domu?

Ładny wygląd brukowej kostki to zbyt mało aby na jego podstawie dokonać właściwego wyboru.
Istotne są również obciążenia które powinna przenieść nawierzchnia, a również jaki kształt pragniemy jej nadać.

Za cienkie betonowe kostki mogą bowiem popękać pod zbytnim obciążeniem, a zbyt mnogie docięcia zepsuję estetykę nawierzchni. Kostki brukowe grubości 4 cm nadadzą się na piesze alejki, tarasy oraz punktowe utwardzenia w ogródku. Takowa kostka dobrze sprawdzi się zatem w punktach przeznaczonych jedynie do pieszego ruchu, po których nie będą poruszały się czterokołowce.
kostka granitowa strzegom producent

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast kostki betonowe (u nas kupisz najlepszej jakości rury żelbetonowe) grubości 6 cm są najbardziej wielofunkcyjne określone zarówno na chodniki, jak też na podjazdy czy też parkingi, po których jeździć będą osobowe samochody ważące do 3,5 tony. Jeśli zaś chodzi o kostki brukowe o grubości 8 cm – takowe kostki rekomendowane są na specjalnie przygotowywane mocne utwardzenia, po jakich jeździć będą ciężkie pojazdy, a więc przykładowo okresowo wjeżdżające na posesję wozy asenizacyjne bądź pojazdy transportujące olej czy surowce budowlane.
wykonawca

Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Jeżeli chodzi o kształt nawierzchni a kształt kostki , to na wąskie dróżki, szczególnie te o nietypowym kształcie, nadają się drobniejsze kostki, jakie łatwo dopasować do wszelakiego rodzaju krzywizn. Na prostych powierzchniach, lecz dość mocno obciążonych znakomicie sprawdzą się prostokątne kostki betonowe, jednakże ułożone na ukos do kierunku jazdy auta.

Na nawierzchnie tworzące łuki warto wykorzystać kostki betonowe o kształcie trapezowym. Czym cechuje się idealna kostka granitowa Strzegom producent podkreśla, że właśnie wysoką odpornością.