EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie hasła warto znać, gdy prowadzimy własną firmę? Co to jest kredyt kupiecki?

Gdy ma się swoją działalność to potrzebna jest znajomość różnego rodzaju ekonomicznych oraz księgowych haseł, które z pewnością często słyszy się na co dzień.

Poniżej znajduje się kilka z nich, żeby można było je sobie zapamiętać. Na pewno przydatna będzie ich znajomość.
wyburzanie

Źródło: pixabay.com
Istotną kwestią w kontekście transakcji handlowych jest kredyt kupiecki. Cóż to takiego? Jest to inaczej kredyt handlowy, który właściciel firmy udziela firmie kupującej jego towary lub usługi.

Zobacz ten artykuł, gdyż on z pewnością także Cię bardzo zaciekawi. Omawia on pokrewną kwestię, więc nie czekaj i kliknij tutaj!

To odroczona spłata, jaką firma robiąca zakupy uiszcza nie od razu po otrzymaniu towaru, lecz dopiero po określonym czasie. Tego typu kredyt kupiecki (świetny artykuł) ma na celu zachęcenie do zrobienia u nas zakupów. Firmy, które nie dysponują całą gotówką w konkretnym momencie mogą dokonać zakupu z odroczoną spłatą.

Poświęć chwilę i sprawdź tu opakowania z tektury dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, zatem nie czekaj za długo:)

Tym bardziej może to być ułatwienie dla małych oraz młodych przedsiębiorstw, ponieważ będą mogły zakupić towar,

korzystać z niego we własnym przedsiębiorstwie, a pieniądze oddać dopiero po czasie. To jeden ze sposobów finansowania bieżącej działalności.
Następnym istotnym hasłem będą progi podatkowe (bonusy). To nic innego, jak określenie procentowej podatku, który będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danej wysokości zarobów. W Polsce są 2 progi podatkowe, to jest 18 %, gdy nasze dochody zmieszczą się w kwocie 85,528zł i 32%, kiedy nasze dochody będą ponad tą kwotę.
image - dom

Autor: wolfgang.mller54
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast różnice kursowe (moja strona) to rzecz bardzo ważna, gdy mamy interesy z przedsiębiorstwami spoza kraju.

Pojawia się bowiem wymóg przeliczenia waluty obcej na złotówki. Księgi z rachunkami wszak powinny być prowadzone w walucie polskiej. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób takie różnice kursowe obliczyć.