EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

O czym musi pamiętać każdy przedsiębiorca? Oto wybrane pojęcia, które trzeba znać

Jak się posiada własną firmę to zawsze powinniśmy pamiętać o dużej liczbie spraw, jakie są najbardziej istotne, od nich tak naprawdę jest zależne, czy w naszej firmie wszelkie prawne sprawy będą prowadzone jak należy.

Nie ma z takim czymś żartów, bo czasami przez przypadek jesteśmy w stanie sprawić sobie wiele kłopotów. Takich różnorakich terminów jest bardzo dużo, więc nie da się ich opisać w jednym krótkim artykule. Jesteśmy w stanie jednakowoż wspomnieć o paru bardzo ważnych.
paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com
Takim pojęciem są podatkowe progi. Każdy z podatników, który rozlicza podatek dochodowy powinien znać wysokość idź tu kaergroup.pl/ takich progów. W ramach podatkowej skali mamy pierwszy i drugi próg podatkowy ((zobacz dodatkowe informacje)), od nich zależy wysokość podatku, który trzeba odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Wysokość różnorodnych progów wygląda następująco: pierwszy to 18%, kolejny 32%.
drugi próg podatkowy

Autor: Jake
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy jest dla podatników, którzy w określonym roku podatkowym nie posiadali dochodów wyższych niż 85 528 zł. Po przekroczeniu tej kwoty obowiązuje drugi próg, jaki nie płacimy jednakowoż od całych dochodów, lecz od jaka przekracza 85 528 zł. Kolejnym interesującym pojęciem jest przedawnienie długu (polecany artykuł), co znaczy dług, jaki przestaje być obowiązujący po jakimś czasie. Jak mamy taką sytuację, to jest możliwe, iż nie będziemy musieli spłacać długu, który utworzył się jakiś czas temu.

Każdy przedsiębiorca też powinien mieć na uwadze, iż kontrola skarbowa (strona) realna jest zawsze, tak więc warto mieć porządek w dokumentacji, musimy uczciwie i uważnie wykonywać różne transakcje. Należy mieć najlepszego specjalistę, który nad tym zapanuje.