EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Spotkania łączące przedstawicieli sfery IT, wydarzeniami na które co roku wyczekują dziesiątki tysięcy ludzi

Aktualnie wydarzeń, które łączą sobą preferencje wielu różnorodnych branż nieustannie przybywa.
W kalendarzu specjalisty IT do tego rodzaju eventów wchodzi z pewnością hackathon.

Jest to nie tylko nazwa, co określony typ wydarzenia. Z reguły hackathon skupia sobą zainteresowanie branż wchodzących w skład szeroko pojmowanego IT. Na hackathon udają się specjaliści od grafiki, managerowie, postępowo nastawieni marketingowcy, programiści oraz sporo innych. Czasem hackathony mają wydźwięk informacyjny rzadziej sprzedażowy – chociaż zdarzają się i takie. Faktem jest, że każdy hackathon jest doskonałym miejscem na uaktualnienie swoich informacji pod względem swojej branży, zapoznania innych pasjonatów oraz rozbudowania sieci swych kontaktów biznesowych. Tego sortu eventy co roku charakteryzują się nieustannie wzrastającą popularnością. W efekcie organizuje się je częściej.
koniak

Autor: Otard
Źródło: Otard

W ramach takich wydarzeń bardzo często organizowane są najróżniejsze konkursy programistyczne o zasięgu jednakowo krajowym, jak i międzynarodowym. Ostatnio nasz rodak wygrał poważniejszy event udowadniając, że krajowi programiści to siłą, z którą trzeba się liczyć.idź tu masz więcej pytań?Dawniej konkursy programistyczne do powszechnych oraz „popularnych” na pewno nie zaliczały się. Współcześnie w rezultacie poważnych zmian na światowych rynkach specjaliści od IT są na szczycie korporacyjnych potrzeb.

Konkursy programistyczne to doskonały sposób aby się wyróżnić na tle konkurencji i zdobyć korzystny kontrakt jednakowo z Polską jak i zagraniczną firmą. Nie powoduje zdziwienia wtedy fakt, że konkursy i wszelkie inne eventy z sfery IT rosną na potęgę.